Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.01.2020 15:20
Steam chrome OS
2062V

Steam będzie w najbliższym czasie kompatybilny z systemem operacyjnym Chrome

Dyrektor odpowiadający za Chrome OS zapowiada, że w najbliższym czasie na systemie pojawi się oficjalnie platforma Valve.

W zeszłotygodniowym wywiadzie dla Android Police, dyrektor do spraw zarządzania projektami w systemie operacyjnym Chrome, Kang Liu, oznajmił, że już niedługo gracze korzystający z jego systemu i platformy Valve będą mogli pobrać Steama na Chrome OS.

Chrome OS to system oparty na przeglądarce Google Chrome, który koncentruje się na stworzonych aplikacjach i danych zapisanych w chmurze. Wszystko, co znajduje się na urządzeniach obsługujących owy system operacyjny, jest zapisane i zabezpieczone w chmurze, tak, aby dane były dostępne dla użytkownika przez nawet kilkanaście lat.

Cieszy na pewno fakt, że Gabe Newell, twórca Steama chce poszerzać horyzonty i umożliwić każdemu graczowi korzystanie z jego wyśmienitej platformy. Użytkowników korzystających z Chromebooków i mających gry na Steamie jest pewnie garstka, ale teraz może więcej graczy zainteresować się owym systemem operacyjnym.

Warto przeczytać:

Źródło: gamerevolution.com

Tagi: Chrome OS steam Valve