Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2019 21:45
Tekken 7 Fighting Games Challenge
1134V

Fighting Games Challenge na PGA w szczegółach. Zobaczcie najważniejsze pojedynki i poznajcie wyniki

Na Poznań Game Arena odbyło się wielkie święto bijatyk. Najwięksi fani Tekkena oraz Mortal Kombat pojawili się na kolejnym turnieju Fighting Games Challenge, podczas którego zawodnicy walczyli o sławę oraz wielkie nagrody. Poznajcie wyniki i zobaczcie kilka ekscytujących spotkań.

Poznań zgromadził tym razem największych entuzjastów bijatyk, którzy za sprawą Fighting Games Challenge rywalizowali w dwóch turniejach. Zawody na platformie Tekkena 7 były częścią Tekken World Tour (ranga Dojo) i dzięki współpracy z Esport Association Polska, organizatorzy mogli jednocześnie przygotować eliminacje do Narodowej Drużny Esportu. Rozgrywki w Mortal Kombat 11 nie zostały obrandowane przez wydawcę lub deweloperów, ale nawet w tej sytuacji w obu wydarzeniach mogliśmy obserwować zmagania najlepszych graczy z naszego kraju.

Tak prezentuje się podium turnieju Tekken 7 (przebieg):

  1. DV1 Frizen
  2. DV1 Why
  3. Tokis

Należy w tym miejscu na pewno zaznaczyć, że w przypadku Tekkena 7 byliśmy świadkami niezwykle emocjonującego spotkania z przysłowiową „historią”. Frizen był dotychczas uważany za najlepszego zawodnika w naszym kraju, który konsekwentnie eliminował przeciwników na licznych turniejach, ale miesiąc temu na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi został on pokonany przez Why'a. Na PGA Frizen doszedł do finału z drabinki przegranych, więc musiał zwyciężyć dwukrotnie.

Frizen staje teraz przed bardzo trudnym zadaniem. Zawodnik został reprezentantem naszego kraju w Esportowych Mistrzostwach Świata, które w dniach 11-15 grudnia odbędą się w Seulu. Polak zawalczy z najlepszymi fighterami z całego świata. W zawodach wezmą udział gracze z ponad 50 krajów.

Tak natomiast wygląda TOP 3 rozgrywek Mortal Kombat 11 (przebieg):

  1. BB | 7horx
  2. +F| Shiver
  3. Renitares

W kilku słowach imprezę podsumował organizator, Bartek Jakubczyk:

„Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć na PGA jako Fighting Games Challenge, cieszymy się że z roku na rok mamy możliwość dostarczać graczom coraz większe turnieje na coraz lepszych i bardziej profesjonalnych strefach. Zaufanie, którym obdarzyło nas Esport Association Polska nawiązując z nami współpracę wiele dla nas znaczy. Największą motywacją do działania jest jednak radość naszych uczestników, dawka energii którą nam serwują jest wprost niesamowita. Dziękujemy wszystkim za ten rok i już szykujemy dla was turnieje w 2020!”

Zobaczcie również najważniejsze mecze w Tekken 7:

Adrian "DV1 Frizen" Szydłowski vs Mateusz "Matt" Wleklik - półfinał drabinki przegranych

Maciej "DV1 Why" Stegienko vs Kuba "Tokis" Tokarczyk - finał drabinki wygranych

Adrian "DV1 Frizen" Szydłowski vs Kuba "Tokis" Tokarczyk - finał drabinki przegranych 

Adrian "DV1 Frizen" Szydłowski vs Maciej "DV1 Why" Stegienko - Wielki finał

Prezentujemy także naszym czytelnikom pojedynki na platformie Mortal Kombat 11:

Warto także spojrzeć:

Źródło: Fighting Games Challenge

Tagi: Fighting Games Challenge mortal kombat Mortal Kombat 11 Tekken Tekken 7