Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.01.2020 11:53
Pillars of Eternity 2
949V

Pillars of Eternity 2: Deadfire. Bardzo chwalone RPG na zwiastunie przed konsolową premierą

Po długim oczekiwaniu w końcu doczekamy się premiery wspaniałego Pillars of Eternity 2 na konsolach. Tytuł doczekał się właśnie nowego zwiastuna wydania na PlayStation 4.

Na konsolowe wydanie niesamowicie wysoko ocenianego Pillars of Eternity 2 czekamy już od maja 2018 roku. Niedługo na szczęście nasza cierpliwość zostanie wynagrodzona. Gra w wertsji konsolowej (na początku na PS4 i XOne) trafi na rynek 28 stycznia 2020 r. Co warto podkreślić: deweloperzy wg zapowiedzi szykują też konwersję na Nintendo Switch. W tym przypadku musimy jednak poczekać dłużej na premierę - prawdopodobnie stanie się to w drugiej połowie 2020 roku, ale nic nie zostało jeszcze potwierdzone. Dokładny termin premiery wydania na Switch ma zostać ujawniony w najbliższych tygodniach.

Pillars of Eternity 2: Deadfire to tytuł, który wziął w 2018 roku rynek roleplayowy szturmem. Gra otrzymała przytłaczająco pozytywne oceny w recenzjach (zresztą tak jak świetna część pierwsza marki) a Obsidian potwierdził po raz kolejny swoją klasę, jako producent znakomitych roleplayów. Średnia ocen Pillars of Eternity 2 na Metacritic, wyciągnięta z 71 werdyktów, to 8,8/10.

Warto sprawdzić:

Tagi: Obsidian Entertainment Pillars of Eternity 2: Deadfire versus evil