Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.11.2019 11:29
pillars of eternity 2
521V

Pillars of Eternity 3 z małymi szansami na powstanie

Druga część serii została odebrana pozytywnie przez krytyków, co jednak nie przełożyło się na wysoką sprzedaż.

Pillars of Eternity 2: Deadfire zadebiutowało 8 maja 2018 roku na platformie PC, a według informacji, Obsidian ma zamiar w przeciągu najbliższych miesięcy wydać produkcję na PS4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Portem zajmuje się ekipa o nazwie Red Cerberus.

Co z osobami, które ograły już drugą część serii i czekają na kolejną odsłonę? Nie mamy dla Was dobrych wiadomości - w miniony piątek, główny projektant serii, Josh Sawyer, został zapytany o potencjalną trzecią część Pillarsów. Jego odpowiedź jest trochę skomplikowana, ale krótka wersja jest taka, że nie podejmie się kontynuacji dopóki nie zrozumie przyczyn porażki drugiej części.

Według Sawyera, Pillars of Eternity 2: Deadfire napotkało stosunkowo niską sprzedaż, pomimo ciepłego odbioru przez krytyków, jak i graczy. Główny projektant przedstawił również kilka możliwości takiego obrotu spraw - "Czy to dlatego, że pierwsza część zaspokoiła potrzeby fanów, a publiczność nie była zainteresowana kontynuacją klasycznego RPGa?" Co więcej, Obsidian nie wie, co mógłby zrobić lepiej w potencjalnej trzeciej odsłonie, ponieważ recenzję przedstawiają produkcję w dobrym świetle, a ocen negatywnych jest bardzo mało. Może po prostu izometryczne RPGi nie są już zbytnio popularne?

Obecnie, studio Obsidian świętuje wyśmienitą sprzedaż najnowszej produkcji - The Outer Worlds - tytuł przekroczył ich pierwotne założenia, więc najprawdopodobniejszą opcją jest kontynuacja nie Pillarsów, a właśnie The Outer Worlds.

Warto zajrzeć na:

Źródło: pcgamer.com

Tagi: Obsidian Entertainment Pillars of Eternity 2: Deadfire Versus Evil