Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.01.2020 17:04
Bloodborne Loran Clerica boss
2945V

Bloodborne z kolejnym tajemniczym bossem. Gracze odkryli potężnego i usuniętego przeciwnika

Bloodborne jest przeładowane zawartością, która oficjalnie nigdy nie trafiła do graczy. Fani produkcji From Software przekopują kod tytułu, by odnaleźć kolejne tajemnicze materiały – jedną z ostatnich ciekawostek jest potężny boss.

Społeczność Bloodborne od premiery szuka kolejnych fragmentów gry, które nigdy nie zadebiutowały w ostatecznej wersji produkcji. From Software wycięło kilka lokacji oraz wielu przeciwników, jednak deweloperzy nie usunęli wszystkich wzmianek o oponentach.

Fani od kilku miesięcy szukają informacji o Loran Cleric – jak wiadomo przeciwnik jest częścią gry (Lochy Kielicha), ale okazuje się, że gracze mogli natrafić na przeciwnika znacznie wcześniej. From Software początkowo planowało, by ten oponent był w kilku miejscach: Forbidden Woods, Old Yharnam oraz Upper Cathedral Ward.

W marcu ubiegłego roku modderom udało się odnaleźć potężny atak Loran Clerica, który nie trafił ostatecznie do produkcji – fala ognia nie jest dostępna w ostatecznej wersji gry. Ta informacja sprawiła, że najbardziej zagorzali miłośnicy tytułu zaczęli przeszukiwać kolejne cząstki kodu, by dowiedzieć się coś więcej o oponencie.

Dopiero „złamane” PS4 i DSTools (mod do edycji poziomów z From Software) pozwolił przywrócić walkę z bossem – brakuje mu sztucznej inteligencji, jednak możemy mieć pewność, że w pierwotnych założeniach Loran Clerica miał mieć znacznie większą rolę w Bloodborne.

Nie brakuje nawet opinii, że Loran Clerica mógł zostać jednym z najważniejszych przeciwników, ale na ostatniej prostej zdecydowano się zrezygnować z dodania rywala do pozycji. Dlaczego z niego zrezygnowano? Sympatycy szukają odpowiedzi.

Jesteście zainteresowani Bloodborne? Zapraszamy na inne informacje:

Źródło: https://uk.ign.com/articles/bloodborne-modders-discover-boss-fight-that-was-cut-from-the-game?sf115829453=1

Tagi: Bloodborne From Software SCE