Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2020 21:35
God of War PSX Extreme
608V

PSX Extreme: God of War - jak Bóg Wojny został ojcem

Kratos powrócił w wielkim stylu oferując posiadaczom PlayStation 4 jedną z najlepszych gier tej generacji. W najnowszym numerze PSX Extreme znajdziecie interesujący tekst, który przybliża całą serię God of War i pozwala poznać kilka ciekawostek o tej wyjątkowej marce.

God of War to zdecydowanie jedno z najmocniejszych IP w katalogu Sony, które powróciło z dalekiej podróży. Twórcy otrzymali trudne zadanie rozpoczęcia nowej serii, ale trzeba przyznać, że Santa Monica Studio nie zawiodło. Na PS4 pojawiła się nowa przygoda Kratosa, która prezentuje bardzo wysoki poziom – to jeden z największych hitów z aktualnej generacji, jednak warto poznać całą historię tej marki.

W najnowszym numerze PSX Extreme znajdziecie tekst zatytułowany „Bóg, który został ojcem. Historia serii” i na kolejnych sześciu stronach Adam Piechota przedstawia ważne informacje o Kratosie oraz jego wyjątkowych przygodach.

„Nie trzeba być doświadczonym cyberhistorykiem, żeby wiązać genezę sfrustrowanego Spartiaty z coraz rzadziej wychylającym się Davidem Jaffe, ojcem innej kultowej marki, jaka przychodzi na myśl dzieciom lat 90., gdy słyszą hasło „PlayStation”: Twisted Metal. To oczywiste, był reżyserem pierwszego God of Wara (odmieniam ten tytuł, bo nie oszukujmy się – robimy to od lat) i dzięki jego wysiłkom Kratos wyewoluował w absolutnego giganta gier wideo, nawet jeśli to inne nazwiska wymieniamy częściej w kontekście serii. Mało kto już jednak wspomina, że perełka Santa Monica Studio równie wiele zawdzięcza… Kinetice”

Powyższymi słowami swój tekst rozpoczyna Adam, który przedstawia każdą część serii God of War i ma okazję przybliżyć czytelnikom kilka ciekawostek. Jesteście zainteresowani? Wszystkie szczegóły najnowszego numeru PSX Extreme znajdziecie tutaj, a numer zamówicie w sklepie wydawcy.

Warto także sprawdzić:

Tagi: adam piechota god of war psx extreme