Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.01.2020 16:26
diablo 2
4648V

Diablo 2 - powstaje fanowski remaster. Modder przeskalował już tekstury w jednej lokacji

Użytkownik o pseudonimie "zomprd" pracuje nad fanowskim remasterem Diablo 2 - dostaliśmy pierwsze porównania.

Diablo II będzie za niedługo miało 20 lat - oficjalna premiera gry wyłącznie na komputerach osobistych odbyła się 29 czerwca 2000 roku. Fani kultowej serii długo prosili Blizzarda, odpowiedzialnego za serię, o remake'a drugiej odsłony. Niestety, ale społeczność nigdy nie doczekała się odświeżenia Diablo 2.

Jeden z modderów wziął pracy w swoje ręce i zaczął tworzyć fanowskiego remastera - użytkownik reddita posługujący się pseudonimem "zomprd" przeskalował już tekstury z jednej lokacji korzystając z mocy sztucznej inteligencji. Modder w bliskiej przyszłości ulepszy tekstury dla różnych postaci, potworów i przedmiotów - nowe screeny powinny pojawić się jeszcze w tym miesiącu. 

Następnie, mężczyzna ma zamiar stworzyć wersję demonstracyjną fanowskiego remastera. Wykorzysta ona przede wszystkim nowe tekstury. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ gracze, którym nie było dane zagrać w Diablo 2, będą mogli wypróbować grę w odświeżonej wersji. 

Poniżej możecie rzucić okiem na pierwsze porównania - po prawej stronie widzimy zrzuty z oryginalnej wersji gry, a po lewej zrzuty z fanowskiego remastera. Trzeba przyznać, że prezentuje i zapowiada się to bardzo dobrze.

Warto zajrzeć na:

Źródło: dsogaming.com

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo II