Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2020 20:28
Ni No Kuni Netflix
1165V

Ni No Kuni na Netflix. Animacja zadebiutuje w styczniu

Netflix od czasu do czasu potrafi zaskoczyć widzów najróżniejszymi niespodziankami i bez wątpienia taką produkcją okazuje się „Ni No Kuni”. Uniwersum Level-5 zostało przeniesiony na animację i produkcja wyląduje wkrótce na serwerach streamingowego giganta.

Nasza społeczność na pewno kojarzy serię Ni No Kuni ze świetnych gier przygotowanych na PlayStation 4, PlayStation 3, Nintendo Switcha oraz Nintendo DS-a, ale warto wiedzieć, że Level-5 opracowało także animację.

Akihiro Hino – dyrektor generalny Level-5 oraz producent większości tytułów studia – osobiście nadzorował prace nad filmem animowanym, który choć nie jest bezpośrednio połączony z wcześniejszymi historiami ze świata Ni No Kuni, to jednak w opowieści ma nie zabraknąć wyjątkowej atmosfery znanej z gier. W projekt zostali także zaangażowani Yoshiyuki Momose (reżyser ze studia Ghibli) oraz Joe Hisaishi (kompozytor).

„Ni No Kuni” w formie animowanej został zapowiedziany następującymi słowami:

„Dwoje nastolatków wyrusza w magiczną misję, aby uratować życie swojej przyjaciółki i jej „drugiego ja” z innego świata. Jednak wszystko komplikuje miłość...”

Film trafi na Netflix 16 stycznia.

Warto spojrzeć:

Źródło: Twitter

Tagi: netflix ni no kuni trailer zwiastun