Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.12.2019 20:30
xcloud
1004V

Phil Spencer opowiada o Project xCloud - to będzie bardzo wygodna usługa

Phil Spencer udzielił wywiadu dla serwisu Game Informer, w którym opowiedział trochę o swojej nadchodzącej usłudze Project xCloud.

Transmisja strumieniowa to według wielu osób przyszłość w gamingu. Dużo firm zaczyna inwestować w aplikacje, które zajęłyby się przesyłaniem strumieniowym filmów, muzyki oraz gier. Obecnymi najpopularniejszymi tego typu programami są np. Spotify do słuchania muzyki czy też Netflix służący do oglądania różnych seriali/filmów. Gorzej sprawa wygląda z grami - usługa Google Stadia była pierwszą dużą platformą do strumieniowania gier, ale jak na pewno mogliśmy już usłyszeć, premiera nie poszła po myśli twórców. Aplikacja obecnie nie cieszy się popularnością przede wszystkim przez błędy uniemożliwiające rozgrywkę.

Phil Spencer, szef Xboksa i nadchodzącej usługi Project xCloud, wypowiedział się w wywiadzie dla portalu Game Informer o swojej aplikacji. Mężczyzna, wraz ze swoim utalentowanym zespołem zajmuje się obecnie nad wyeliminowaniem opóźnień w przesyłaniu danych. Spencer otwarcie mówi, że widzi xCloud jako wygodę dla graczy, którzy będą mieli okazję korzystania z niej.

Najlepiej gra się lokalnie - powiem to wprost - streaming to wygodna technologia. Jest to technologia z wyboru, gdy nie masz konsoli i chcesz grać.

Jego usługą zainteresują się na pewno osoby o nieograniczonym szybkim łączu internetowym, którzy wolą miesięcznie opłacać dostęp do kilku gier, niż kupić fizyczny sprzęt, do którego potem będzie trzeba dokupić produkcje. 

Warto zajrzeć na:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: Microsoft phil spencer Project xCloud xcloud