Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.12.2019 12:47
Twitch
948V

Fortnite traci popularność, a GTA 5 notuje prawie 3 krotny wzrost oglądalności. Zestawienie gier na Twitchu

Do sieci trafiła infografika, która przedstawia porównanie oglądalności danych gier względem poprzedniego roku. 

Z najnowszego raportu wynika, że Grand Theft Auto V zyskało ogromną popularność w porównaniu z poprzednim rokiem. Do produkcji ciągle wychodzą nowe tryby, modyfikacje itd. Oglądalność GTA 5 na Twitchu wzrosła prawie trzykrotnie, co jest wyśmienitym wynikiem. Do wzrostu oglądalności przyczynił się na pewno tryb RP (RolePlay), w którym gracze wcielają się w np. policjanta i odgrywają jego rolę na wirtualnych serwerach.

Największy spadek zaliczył PlayerUnknown's Battlegrounds, które w roku 2019 wypadło z 10 najbardziej oglądanych produkcji. Trzeba przyznać, że ta gra swój czas już miała, a obecnie osób na serwerach jest coraz mniej. Trzeba też zauważyć, że oglądanie streamerów grających właśnie w PUBG-a jest bardzo nudne - jeden mecz trwa 40 minut, a często zdarza się, że przez cały ten czas nic ciekawego się nie dzieje.

Lekki spadek zaliczył również Fortnite, którego oglądalność spadła o 28%. Nie ma co się oszukiwać, ale trend na tryb Battle Royale powoli przemija, a gracze szukają nowych wyzwań. Co ciekawe, coraz więcej osób ogląda streamerów.

Warto zajrzeć na:

Źródło: pcgamer.com

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North