Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2019 14:32
Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward
1015V

Call of Duty: Modern Warfare z rekordami. Najchętniej ogrywany tryb multiplayer w serii COD na tej generacji

Activision ponownie chwali się wyjątkowymi rekordami Call of Duty: Modern Warfare. Najnowsza produkcja notuje najlepsze wyniki dla całej serii na aktualnej generacji. Znamy dokładne liczby wygenerowane przez najnowszą część.

Activision kończy aktualną generację z przytupem. Call of Duty: Modern Warfare zalicza rekordowe przychody i cieszy się wyśmienitym zainteresowaniem. Wydawca potwierdził, że to właśnie najnowsza część osiągnęła kilka rekordów – jest to zdecydowanie najpopularniejsza produkcja z serii na przestrzeni ostatnich lat.

Tryb sieciowy z Call of Duty: Modern Warfare zdominował wszystkie poprzednie części pod względem liczby godzin rozgrywki, liczby godzin rozgrywki na pojedynczego gracza i średniej liczby graczy dziennie. Wydawca potwierdza gra może poszczycić się: „najczęściej ogrywanym trybem multiplayer Call of Duty w ciągu pierwszych 50 dni od premiery, od sześciu lat”.

Dobre wyniki w multiplayerze przynoszą się także na zarobki oraz aktywność graczy: produkcja wygenerowała ponad miliard dolarów przychodów, przekroczyła 500 milionów godzin rozgrywki wieloosobowej od momentu premiery z rozegranymi prawie 300 milionami meczami sieciowymi.

Zadowoleni z przedstawionych danych nie krył Byron Beede, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Call of Duty, Activision:

„Dynamika Modern Warfare była niesamowita od pierwszego dnia. Gracze świetnie się bawią i nadal angażują w rozgrywkę wieloosobową, która stoi na najwyższym poziomie od lat. Widzimy także nowe rekordy w serii dla tej generacji konsoli w godzinach gry, godzinach gry na pojedynczego gracza i średniej liczbie graczy dziennie. Wspaniale jest widzieć reakcje fanów na ciężką pracę naszych zespołów programistycznych, kierowanych przez Infinity Ward. Gracze bawią się świetnie, a my wciąż dostarczamy nowych treści”.

Wtórował mu Patrick Kelly, dyrektor studia i dyrektor kreatywny Infinity Ward:

„Łączymy naszych graczy, aby bawili się wspólnie na wszystkich platformach i kontynuujemy to dzięki nowym treściom udostępnianym wszystkim graczom za darmo. Od dzisiaj Vacant oraz Shipment są w pełnej rotacji w trybie Multiplayer. Gracze mogą również sprawdzić nowe mapy Strzelaniny, zagrać w nową misję Specjalnych Operacji i bawić się w nowych trybach, zaczynając od Cranked”.

Call of Duty: Modern Warfare to zdecydowanie ogromny sukces Activision oraz Infinity Ward, który powinien zostać odpowiednio spożytkowany. W przyszłym roku seria trafi na nową generację, więc na serwerach powinni bawić się kolejni zainteresowani. Będzie to także dobra szansa dla serii Call of Duty, która nie będzie musiała mierzyć się z nową częścią Battlefielda.

Rekordy Call of Duty: Modern Warfare:

  • Odnotowano rekordy w czasie rozgrywki, czasie rozgrywki na jednego gracza oraz w średniej dziennej liczbie graczy w ciągu pierwszych 50 dni od premiery
  • Do listopada 2019 Modern Warfare stał się najlepiej sprzedającą się grą 2019 roku segmentu premium w Stanach Zjednoczonych, a także przekroczył 1 miliard dolarów przychodu w światowej sprzedaży
  • Największa ilość darmowej zawartości w historii franczyzy wciąż się powiększa, dzięki wydawaniu nowych map multiplayer, map trybu Strzelanina, Specjalnych Operacji oraz nowych trybów

Więcej o serii Call of Duty: 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward