Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2019 20:09
Xbox
1883V

Xbox ma pokazać swoją moc na początku roku. Microsoft przedstawi specyfikację i ujawni konkrety

Microsoft przygotowuje się do kolejnej prezentacji Xboksa. Konsola nowej generacji zostanie zaprezentowana na początku 2020 roku i podczas specjalnego wydarzenia Phil Spencer ujawni konkrety dotyczące między innymi mocy platformy.

Microsoft pokazał nowego Xboksa na The Game Awards, jednak nie otrzymaliśmy ostatecznych informacji dotyczących platformy. Według ostatnich przecieków – urządzenie będzie bardzo wydajne i ma zapewnić nawet 12 teraflopów mocy obliczeniowej.

Phil Spencer nie chce półsłówek i już na początku 2020 roku mają zostać ujawnione finalne szczegóły dotyczące platformy – według informatora szef marki Xbox pojawi się na CES 2020, by podczas konferencji AMD potwierdzić moc platformy.

CES 2020 odbędzie się w dniach 7-10 stycznia, ale konferencja AMD jest zaplanowana już na 6 stycznia. W ubiegłym roku na tym wydarzeniu pojawił się Spencer, który potwierdził, że to właśnie AMD opracowuje podzespoły dla nowej generacji Microsoftu.

Wkrótce wiadomość powinna zostać zapowiedziana przez Microsoft, ponieważ pojawienie się Spencera na konferencji AMD zostanie prawdopodobnie odpowiednio zapowiedziane. Firma już w ubiegłym roku chwaliła się tym, że posiada wyśmienite relacje z Microsoftem, a praca nad podzespołami dla next-gena jest dla inżynierów dużą przyjemnością.

Warto spojrzeć:

Źródło: Twitter

Tagi: AMD next-gen Xbox Xbox Series X