Iza Łęcka Iza Łęcka 16.12.2019 11:25
Battlefield 6
3359V

Electronic Arts stawia na jakość. Battlefield 6 pierwszą grą nowej ery?

Electronic Arts ma za sobą bardzo udany rok, który ma być zwiastunem dużych zmian. Jakość oraz dopracowane produkcje mają stanowić dwa główne filary w pracy deweloperów. Firma pragnie tworzyć coraz lepsze gry.

Na przestrzeni ostatnich lat Electronic Arts popełniło kilka błędnych decyzji, na mocy których między innymi zamknięto Visceral Games, a marka Mass Effect została zepchnięta na drugi plan. Natomiast ostatnie 12 miesięcy można uznać za pasmo sukcesów, co jest potwierdzeniem zmian w firmie.

Transformacje w EA przybliżył Patrick Klaus, który od 2002 do 2012 roku pracował dla korporacji, następnie odszedł na blisko 7 lat do Ubisoftu, a teraz powrócił do Electronic Arts. Jego zdaniem w przeciągu ostatniej dekady wiele się zmieniło.

Deweloper uważa, że Electronic Arts to „inna forma”, która jest teraz „bardzo skoncentrowana na jakości”. Twórcy otrzymują odpowiednie wsparcie od menadżerów, a wszystkim przyświeca jeden cel – tworzenie „wspaniałych gier”:

„To inne czasy, inne przywództwo, inne przesłanie. I jest to wzmocnione każdego dnia w wiadomościach i dyskusjach, które prowadzimy. To naprawdę wydaje się być absolutnym priorytetem.”

Wizytówką „nowego EA” może okazać się właśnie Battlefield 6. Jak wiemy, tytuł nie zadebiutuje w 2020 roku, ponieważ DICE otrzymało dodatkowe 12 miesięcy na dopracowanie gry we wszelkich aspektach.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://gamingbolt.com/ea-feels-like-a-different-company-very-much-focused-on-quality-ea-motive-gm

Tagi: battlefield 6 EA Electronic Arts