Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.12.2019 15:11
xbox series x
2353V

Xbox Series X powinien służyć tylko do grania - uważa Phil Spencer

Phil Spencer oznajmia, że nadchodzący Xbox powinien służyć do grania - Microsoft skupia się na dostarczeniu wyśmienitych produkcji.

Jedną z najciekawszych atrakcji podczas tegorocznej gali The Game Awards było oficjalne przedstawienie nowego Xboksa przez producenta - Phila Spencera. Jak już wiemy, nadchodzące urządzenie od Microsoftu będzie nazywać się Xbox Series X - XSX będzie najmocniejszą i najambitniejszą konsolą w historii amerykańskiej firmy. Urządzenie ma zapewnić wyśmienitą, next-genową grafikę oraz nowy poziom szybkości, jak i wydajności. Microsoft zapowiedział również, że nad grami dla nowego Xboksa pracuje już 15 zespołów, a co więcej, gracze będą mogli liczyć na więcej tytułów ekskluzywnych od "zielonych".

Phil Spencer oznajmił, że jego firma wchodzi w nowy rozdział dzięki nadchodzącej generacji, która powinna wciągnąć graczy na wiele godzin przed nasze ekrany. Co ciekawe, szef firmy napisał, że XSX powinien służyć posiadaczom sprzętu tylko do grania, a nie do innych czynności, tak jak oferowała to konsola Xbox One. Na konsoli ósmej generacji mogliśmy oglądać filmy i słuchać muzyki na różnych aplikacjach. Spencer, na oficjalnym blogu Xboksa, napisał:

Nazwa Xbox jest wyrazem naszej głębokiej historii związanej z grami, wielkiej pasji naszego zespołu oraz naszego zobowiązania wobec fanów i przyszłości wirtualnej rozrywki w Microsofcie. Oznacza też nasze przekonanie, że konsola powinna być tylko do grania.

Te słowa oznaczają, że "zieloni" nie będą przykuwać zbytnio swojej uwagi do innych aplikacji - Microsoft ma zamiar pracować nad rozbudowanymi opowieściami, przez które tak na prawdę przegrali walkę z Sony w ósmej generacji.  

Xbox Series X zadebiutuje na rynku pod koniec 2020 roku. Dokładna data premiery jak i cena nie zostały jeszcze podane - na takie informacje przyjdzie nam poczekać najprawdopodobniej do zbliżających się targów E3 2020 w czerwcu.

Więcej o Xboksie na naszym serwisie:

Źródło: Eurogamer.pl

Tagi: Microsoft Xbox Series X XSX