Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.12.2019 09:15
David Benioff i D.B. Weiss zrobią film "Lovecraft"
554V

Lovecraft. Twórcy Gry o Tron stworzą film opowiadający o mistrzu grozy

Po wyłączeniu z prac nad uniwersum Gwiezdnych Wojen David Benioff oraz D.B. Weiss bardzo szybko znaleźli dla siebie nowe zajęcia. Dwóch uznanych twórców ma zrobić film o mistrzu grozy, H.P. Lovecrafcie.

Ostatnie miesiące były dla Davida Benioff i D.B. Weissa niezwykle ciężkie. Najpierw obu twórców zlinczowano za zakończenie, jakie wykreowano na kanwach "Gry o Tron", a następnie odsunięto ich od prac nad nowymi projektami w uniwersum "Gwiezdnych Wojen".

Panowie bardzo szybko znaleźli sobie jednak nowy film, nad którym przyjdzie im pracować. Obaj zajmą się ekranizacją noweli graficznej "Lovecraft", którą mają stworzyć dla Warner Bros. Opowiada ona o życiu H.P. Lovecrafta, który uważany jest za Mistrza Grozy. Ów wykreował jedną z najbardziej znanych mitologii w literaturze, a więc "Cthulhu", która ostatnio szybko zdobywa ponowną popularność. 

Choć o fabule wiadomo bardzo mało, to pierwsze doniesienia mówią o chęci pozostania przy założeniu, według którego potwory z powieści znanego autora ożywają i pojawiają się w realnym świecie.

Jak donosi serwis Variety, do tworzenia filmu zaangażowano już również Phila Haya oraz Matta Manfrediego, którzy zajmą się scenariuszem. W ekipie znalazło się miejsce również dla reżysera filmów "The Invitation" oraz "Destroyer", Karyna Kusamy.

Interesujesz się kinem? Sprawdź koniecznie:

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/lovecraft-movie-david-benioff-db-weiss-game-of-thrones-1203434988/

Tagi: D.B. Weiss David Benioff Gra o Tron lovecraft Warner Bros.