Iza Łęcka Iza Łęcka 12.12.2019 08:10
Netflix logo
5333V

Netflix będzie tańszy. Platforma szykuje zestaw zniżek i testuje rabaty

Netflix musi reagować na pojawienie się kolejnych serwisów SVOD, które nie tylko oferują interesującą dla widzów zawartość, ale również są tańsze. Firma zaczęła testować promocyjne ceny – oferta powinna zainteresować widzów z całego świata.

Jeszcze rok temu włodarze Netflixa nie musieli przejmować się ofertą Disney+, Apple TV+ oraz HBO Max, jednak każdy z kolejnych serwisów SVOD, który debiutuje na rynku posiada nie tylko ciekawe treści, ale jest jednocześnie tańszy. Analitycy są przekonani, że platforma nie może pozwolić sobie na proste obniżenie ceny abonamentu, ponieważ stale inwestuje ogromne sumy na nowe filmy, seriale i dokumenty. Specjaliści wpadli jednak na dobry pomysł – Netflix chce zapewnić możliwość wykupienia abonamentu na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Netflix z tańszym abonamentem?

Jeśli klient zdecyduje się na którąkolwiek z ofert, może liczyć na poszczególne rabaty – 3 miesiące to 20% zniżki, 6 miesięcy to 30% zniżki, a roczny abonament jest równoznaczny z 50% zniżki! Aktualnie promocje są oferowane wyłącznie na indyjskim rynku i dotyczą dla najdroższego pakietu (4K). Niewykluczone jednak, że pozostałe plany także będą dostępne w takiej formie.

Nie możemy mówić o bezpośrednim przeliczniku, jednak dla porównania – Netflix Premium w Polsce kosztuje 52 zł na miesiąc, a w Indiach po wykupieniu oferty na rok (z 50% rabatem) za jeden miesiąc trzeba zapłacić zaledwie 22 zł. Trzeba jednak podkreślić, że Netflix wciąż testuje rabaty, więc nie możemy jednoznacznie stwierdzić, jak będą one się prezentowały po wprowadzeniu na kolejne rynki.

Netflix na rok?

Potentat streamingowy powinien jak najszybciej wprowadzić przedstawioną ofertę, gdyż w obliczu startu nowych serwisów SVOD nie tylko zapewni sobie stałych klientów, ale również cena pakietu stanie się bardziej konkurencyjna.

Aktualnie najdroższy abonament platformy Netflix kosztuje 52 zł na miesiąc, więc widzowie za roczny dostęp do serwisu płacą 624 zł. Dla porównania: oferta Disney+ to 32,99 zł na miesiąc i 329,99 zł na rok, a za HBO GO musimy zapłacić 24,90 zł na miesiąc czyli 298 zł na rok.

Netflix tańszy abonament programy

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: http://filmozercy.com/wpis/netflix-odpowiada-serwisom-disney-i-apple-tv-gigant-testuje-wprowadzanie-znizek

Tagi: Netflix tańszy abonament tańszy netflix