Iza Łęcka Iza Łęcka 12.12.2019 07:30
Matrix 4 John Wick 4 The Flash Mortal Kombat
1973V

Matrix 4 i The Flash z datami premier. Mortal Kombat trafi wcześniej do kin

Warner Bros. przedstawiło swoje najbliższe, kinowe plany prezentując trzy daty premier swoich najnowszych filmów. W końcu poznaliśmy termin debiutu „Matrix 4”, który zmierzy się w bezpośredniej walce z „John Wick 4”.

Warner Bros. nie zamierza dłużej trzymać w niepewności widzów wyczekujących między innymi na „Matrix 4”. Wytwórnia zaprezentowała szczegółowe plany – Keanu Reeves oraz Carrie-Anne Moss powrócą do ról Neo i Trinity już 21 maja 2021 roku. Wcześniej potwierdzono wstępną obsadę, w filmie więc zobaczymy również: Yahya Abdul-Mateena II, Jessicę Henwick i Neila Patricka Harrisa.

Matrix 4 vs. John Wick 4

„Matrix 4” zgarnął slota zarezerwowanego dla „Akiry”, gdyż ta produkcja nie posiada jeszcze ujawnionej daty debiutu w kinach. Możemy się spodziewać, że film będzie dostępny w późniejszym terminie, a aktualnie Warner Bros. nie zamierza odwracać uwagi od najważniejszych premier.

Data czwartej części „Matrixa” zaskakuje pod jeszcze jednym względem – na 21 maja 2021 roku zaplanowano premierę „John Wick 4”. Jeśli Lionsgate lub Warner Bros. nie dokonają zmian, to w tym samym dniu na wielkim ekranie pojawią się dwa filmy z Keanu Reevesem w roli głównej.

Mortal Kombat wcześniej, The Flash później

Nadal trwają prace nad rebootem „Mortal Kombat”, ale najwidoczniej Warner Bros. jest na tyle pewny produkcji, że przyspieszono premierę – film miał zadebiutować 5 marca 2021 roku, jednak na ekranach kin zobaczymy go już 15 stycznia 2021 roku. Widzowie nie powinni narzekać – pod warunkiem, że twórcy posiadając odpowiednią ilość czasu na dopracowanie rebootu, zaoferują satysfakcjonujące widowisko.

Studio potwierdziło także informacje dotyczące „The Flash” – solowa przygoda najszybszego superbohatera z DC zostanie zaprezentowana 1 lipca 2022 roku. W filmie zobaczymy Ezrę Millera, który wcielił się w Barry'ego Allena w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Legionie samobójców” (2x cameo), choć jego prawdziwy debiut w tej roli był w „Lidze sprawiedliwości”.

Na liście zapowiedzianych premier Warner Bros. znajduje się także „The Conjuring: The Devil Made Me Do It” – kolejna część „Obecności” zostanie wyemitowana na dużym ekranie już 11 września 2020 roku.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/12/11/matrix-4-and-flash-release-dates-announced-by-warner-bros

Tagi: data premiery John Wick 4 Matrix 4 Mortal Kombat The Flash