Iza Łęcka Iza Łęcka 11.12.2019 21:56
Rustler GTA
6119V

Rustler to średniowieczne GTA. Będziemy kraść konie i dołączymy do kryminalnego podziemia

Jedną z plotek dotyczących nowych gier Rockstar jest Project Medieval określane jako GTA w średniowieczu. Twórcy serii o gangsterach nadal nie potwierdzili powstania tytułu, jednak to Jutsu Games prezentuje już konkretną zabawę. Deweloperzy, korzystając z uroków GTA 2, prezentują Rustler.

Rustler to gra akcji w otwartym świecie, która od podstaw jest inspirowana GTA 2. Głównym bohaterem jest Guy – jego rodzice byli zbyt leniwi, by nadać mu normalne imię. Akcja zaprowadzi nas do średniowiecznej krainy, w której nie powinniśmy liczyć na historyczne ciekawostki, a jedynie na czystą zabawę opartą na znanych założeniach:

„Doświadcz niesprawiedliwości systemu feudalnego, weź udział w polowaniu na czarownice lub ogromnych turniejach. Poznaj dzielnych, ale niezwykle głupich rycerzy. Wykonuj przeróżne, dziwne misje lub zupełnie zignoruj fabułę na rzecz totalnej rozwałki, sprowadzając chaos na wioski oraz miasta. Idź na piechotę lub wskocz na skradzionego konia. Walcz mieczem albo zmyślną, automatyczną kuszą. A wszystko to w akompaniamencie niepoprawnego, montypythonowskiego humoru.”

W Rustler wcielimy się w średniowiecznego bandytę, który bez mrugnięcia okiem zaparkuje konia w strefie „No Horse Zone”, a same zwierzęta będą jego Pokemonami. Historię rozpoczniemy jako biedny chłop, który marzy o wygraniu Wielkiego Turnieju, co będzie na nim wymuszało tworzenie różnych sojuszy, eliminowanie rywali, a nawet wykopywanie szkieletów dinozaurów. Klasyczna walka pozwoli wykorzystywać miecze, włócznie, kusze czy odchody. Twórcy nie zapominają o muzycznym umileniu rozgrywki: miejski bard niczym „ludzkie radio" towarzyszył będzie bohaterowi, a nawet zmieni nutę odpowiednio do wydarzeń na ekranie, by podkreślić dynamikę akcji.

Deweloperzy obiecują zróżnicowaną rozgrywkę, w której przebierzemy się za strażników, wystrzelimy w niebo krowę, spalimy różne zioła, narysujemy fallusy pługiem na polu lub zmierzymy się z odwetem władzy po wybiciu połowy mieszkańców miasta.

Rustler jest tworzony przez Jutsu Games – warszawskie studio wcześniej przygotowało 911 Operator. Szczegóły premiery nie zostały jeszcze ujawnione.

Polecamy na naszym serwisie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Gran Theft Auto gta jutsu games Rustler zapowiedź