Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.12.2019 11:33
halo: the master Steam
1068V

Halo: The Master Chief Collection z kolejnymi triumfami na Steam. Gracze rzucili się do zakupów

O tym, że Halo: The Master Chief Collection cieszy się ogromną popularnością informowaliśmy już kilka dni temu, zaraz po premierze wydawnictwa na PC. Teraz pora na pierwsze konkretne liczby.

Według statystyk ze Steam Charts Halo: The Master Chief Collection sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Dane ze Steam Charts podpowiadają, że wydawnictwo rozeszło się już na PC w nakładzie ok. 2 milionów kopii. Taki wynik osiągnięto w zaledwie 2 dni od premiery (w wyniku zawierają się również preordery).

To tylko pokazuje, jak wielkie zapotrzebowanie jest na markę Halo wśród pecetowych graczy, którzy od lat wyczekiwali możliwości wcielenia się w Master Chiefa w jego starszych przygodach.

W ostatnich dniach pobito również rekord z 3 grudnia. W Halo: The Master Chief Collection bawiło się w jednym momencie już 161 tysięcy osób. Ponadto gra zdobywa najwyższe oceny od użytkowników na Steam (pomimo drobnych problemów z dźwiękiem na niektórych konfiguracjach sprzętowych). Już można zatem mówić o wielkim sukcesie Halo: Reach na komputerach osobistych - nie tylko pod względem komercyjnym, ale też w kategorii zadowolenia graczy.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://steamdb.info/app/976730/graphs/

Tagi: 343 Industries Halo Halo: The Master Chief Collection Microsoft Game Studios