Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.12.2019 10:35
Beyond a Steel Sky
407V

Beyond a Steel Sky. Cyberpunkowa kontynuacja klasyka z Amigi opóźniona

Amigowe Beneath a Steel Sky miało jeszcze w tym roku doczekać się kontynuacji w postaci Beyond a Steel Sky. Niestety poczekamy jeszcze dłużej na tę cyberpunkową przygodę.

Beneath a Steel Sky stworzone przez zespół Revolution na PC, Amigę i Amigę CD32, było znakomitą przygodówką, utrzymaną w cyberpunkowych klimatach. Po 25 latach od premiery tej perełki doczekaliśmy się ogłoszenia dotyczącego jej kontynuacji - tym razem już w pełni trójwymiarowym środowisku.

Niestety okazuje się, że na Beyond a Steel Sky poczekamy trochę dłużej, bo autorom nie udało się dopiąć wszystkiego na ostatni guzik w zakładanym pierwotnie terminie. Revolution Software ogłosiło, że tytuł trafi na rynek "kilka miesięcy później", w pierwszej połowie 2020 r.

Wiemy, że przy Beyond a Steel Sky prace prowadzą Charles Cecil, Dave Gibbons. To najważniejsi deweloperzy z zespołu odpowiedzialnego za pierwotne wydanie marki. Deweloperzy zapowiedzieli, że nowa historia przedstawi wydarzenia po zakończeniu fabuły Beneath a Steel Sky (ponownie wcielimy się w Roberta Fostera).

Beyond a Steel Sky pojawi się na PC, urządzenia z iOS (Apple Arcade) oraz na konsolach.

Warto sprawdzić:

Tagi: Beyond a Steel Sky Revolution Software