Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.12.2019 10:04
Togo Disney+
1171V

Disney+ próbuje walczyć z Netflix. Zwiastun "Togo" z Willemem Dafoe

Willem Dafoe dobiera sobie ostatnio same wyśmienite role (m.in. w bardzo chwalonym "Ligthhouse"). Możliwe, że do swoich sukcesów aktor dopisze jeszcze w tym roku film "Togo".

Disney+ nie chce bazować tylko na istniejących już serialach i filmach. Firma inwestuje również duże pieniądze we własne, oryginalne produkcje i nie chodzi tu tylko o kolejne sezony "Mandaloriana" (zapowiedziano już drugi sezon tej świetnej produkcji, osadzonej w uniwersum "Gwiezdnych Wojen"). Disney+ pompuje też środki w filmy pełnometrażowe - jednym z nich jest "Togo".

Togo - opowieść bazująca na faktach

"Togo" to film oparty na wydarzeniach z 1925 roku, rozgrywających się na Alasce. By uratować mieszkańców od epidemii pewien mężczyzna musiał przebyć ponad 1000 kilometrów w psim zaprzęgu. W filmie zobaczymy ten mroźny wyczyn bohatera, w którego wciela się Willem Dafoe. Oczywiście w "Togo" nie zabraknie motywów przyjaźni między tytułowym czworonogiem a Leonhardem.

Obok Willema Dafoe w filmie zobaczymy m.in.: Julianne Nicholson i Michaela Gastona. Reżyserią zajął się Ericson Core (autor "Vince niepokonany").

Premiera odbędzie się w platformie VOD Disney+ już 20 grudnia 2019 r.

Warto sprawdzić:

Źródło: YouTube

Tagi: disney+ film togo Willem Dafoe