Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.12.2019 09:58
Gladiator X na PS5
749V

Gladiator X. Autorzy Tenchu i Octopath Traveler zapowiadają grę na PS5 i PS4!

Marka Gladiator, którą cieszyła się pewną poipularnością w czasach świetności PS2, wraca na konsole. Najnowsza odsłona marki ma uderzyć na PlayStation 5!

Japońskie studio Acquire, odpowiedzialne za markę Tenchu, Way of the Samurai i Octopath Traveler, ogłosiło już swój najnowszy projekt, który ma trafić na PS5.

Chodzi o produkcję zwaną Gladiator X, która trafi na rynek jeszcze w 2020 roku. Co chyba najciekawsze - oprócz PS4 japońscy deweloperzy planują również wydanie Gladiator X na PS5 - byłby to zatem tytuł multiplatformowy.

"Możemy zacząć działać z renderingiem PS5 natychmiast. Więc jeśli otrzymamy zielone światło od Sony Interactive Entertainment, to chcielibyśmy wydać grę również na PlayStation 5" - czytamy w komunikacie od Acquire, który pojawił się w nowym Famitsu.

Wiadomo, że Gladiator X jest rozszerzonym remake'iem gry Gladiator Begins z PS2. Oprócz znacznie lepszej grafiki tytuł zapewni też nowe scenariusze fabularne i wiele świeżych wątków. Jako silnik tytuł wykorzystuje najnowszą wersję Unreal Engine. Akcja Gladiator X rozgrywa się w starożytnym Rzymie, za czasów rządów Marka Aureliusza.

Teraz pozostaje czekać na pierwsze materiały graficzne z Gladiator X. Przypominam, że ostatnią grą wydaną w tej serii było Clan of Champions (aka "Gladiator VS"), które trafiło na PS3 w 2011 roku.

Źródło: https://gematsu.com/2019/12/acquire-announces-gladiator-x-potentially-for-ps5

Tagi: