Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 30.11.2019 16:00
Age of Empires IV ciekawy aspekt
894V

Age of Empires IV z dynamiczną analizą stylu gry! Świetny ruch ze strony twórców

Jak zapowiadają twórcy wyczekiwanej kontynuacji gier z serii Age of Empires, będą chcieli dotrzeć do zupełnie nowych graczy, aby odbudować popularność projektów z gatunku strategii. 

Age of Empires IV to długo wyczekiwany projekt od Relic Entertainment. Podczas wydarzenia X019 w Londynie, mogliśmy wreszcie, zgodnie z oczekiwaniami, zobaczyć świetny zwiastun projektu. Oczekiwania fanów ponownie znacząco wzrosły i pozostaje już tylko czekać. 

Ciekawego wywiadu dla portalu PCGamesN udzielił reżyser kreatywny, Adam Isgreen, który odniósł się do chęci przyciągania zupełnie nowych graczy. Wspomniał o tym, w jaki sposób studio zamierza trafiać do ludzi, którzy stronią od gier strategicznych

Powiem, że robimy coś zupełnie innego, czego nigdy wcześniej nie było w grze AoE, w zasadzie nie mogę wymyślić innej gry, w której można robić to, co w kampanii, którą przygotowujemy. 

Wykorzystujemy mnóstwo rzeczy, takich jak mob obliczeniowa, którą mamy teraz do dyspozycji, aby prowadzić samouczki oparte na analizie stylu gry. Możemy skorzystać z tych wszystkich rzeczy, z których wcześniej nie mogliśmy, aby poprowadzić początkujących za rękę.

Wygląda na to, że twórcy zamierzają w pełni wykorzystać możliwości, które daje dzisiejsza technologia. Age of Empires IV może okazać się zupełnie nowym rozdaniem dla gatunku gier strategicznych i swoistym ich renesansem. 

Więcej o grze przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://wccftech.com/age-of-empires-iv-will-dynamically-analyze-your-playstyle-to-offer-tips-for-newcomers/

Tagi: age of empires iv Crusader Kings III Microsoft Studios Paradox Development Paradox Interactive Relic Entertainment