Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.11.2019 10:36
Persona 5 Scramble
731V

Persona 5 Scramble. Fabularna kontynuacja Persona 5 na zwiastunach

Już na początku przyszłego tygodnia poznamy dokładną datę premiery wyczekiwanego Persona 5 Royal na Zachodzie. W międzyczasie warto rzucić okiem na nowe materiały wideo z fabularnej kontynuacji Persona 5, czyli z Persona 5 Scramble.

Akcja w Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers rozgrywa się pół roku po zakończeniu fabuły z piątej Persony. Znana drużyna wybiera się na letnie wakacje, ale - jak łatwo się domyślić - nie zazna na nich spokoju.

Oczywiście Persona 5 Scramble można nazywać fabularnym sequelem, ale w rzeczywistości mamy tutaj raczej do czynienia ze spin-offem. A to dlatego, że Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers jest RPG-iem Akcji - turową mechanikę zastępują motywy zręcznościowo-slasherowe.

Całość dziąła na sprawdzonym i trochę anachronicznym silniku graficznym, znanym z Persona 5. Miejmy tylko nadzieję, że system walki nie okaże się zbyt płytki, bo gameplay przywołuje skojarzenia z serią Dynasty Warriors.

Persona 5 Scramble pojawi się na japońskim rynku już 20 lutego 2020 r. Nie znamy jeszcze daty premiery w USA i Europie. Gra wyjdzie na PS4 i Switch.

Przypominam przy okazji, że już 3 grudnia poznamy najpewniej dokładny termin premiery Persona 5 Royal. Na ten dzień Atlus USA przygotowało ważne ogłoszenie, które anonsuje od pewnego czasu na swoim Twitterze.

Tagi: Atlus Omega Force Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers