Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.11.2019 19:45
Project CARS
731V

Codemasters przejęło Slightly Mad Studios. Twórcy Project CARS mają nowy dom

Codemasters oficjalnie dołączyło do swojego zespołu pracowników Slightly Mad Studios. Twórcy Project CARS będą teraz rozwijać nowe gry pod marką „Mistrzów Kodu”. Interesujący ruch nie wpłynie na działanie obu firm.

Jesteśmy właśnie świadkami bardzo interesującej sytuacji, ponieważ Codemasters potwierdziło „przejęcie” Slightly Mad Studios. Dokładnie firma zgodziła się na dołączenie do swojego zespołu wszystkich specjalistów, którzy wcześniej pracowali nad serią Project CARS.

Decyzja nie wpłynie podobno na plany i Slightly Mad Studios nadal pracuje nad „niezapowiedzianą grą na licencji hollywoodzkiego hitu” (prawdopodobnie „Szybcy i wściekli”), a Frank Sagnier pozostanie dyrektorem generalnym Codemasters Group. Natomiast Ian Bell nadal będzie CEO od Slightly Mad Studios.

Ian Bell nie ukrywa, że jest to duża szansa dla jego zespołu:

„Nasze portfolio gier wyścigowych jest przedmiotem zazdrości branży, a nowe partnerstwo pozwoli nam uczyć się od siebie nawzajem, dzielić się zasobami i wykorzystywać pojawiające się platformy i technologie. Mój zespół jest podekscytowany dołączeniem do Codemasters i nie możemy się doczekać, aby nawiązać relację opartą na kreatywności, pasji i pragnieniu stworzenia nowych doświadczeń wyścigowych, które pobudzą i zachwycą nasze społeczności.”

Wiele na to wskazuje, że obie firmy postanowiły się połączyć, by razem pracować nad wyścigami dla nowej generacji oraz platform streamingowych. Zdaniem Franka Sagniera – połączenie przyspieszy rozwój gier. Codemasters posiada już 700 pracowników.

Warto również spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Codemasters project cars Slightly Mad Studios