Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.12.2019 08:20
Kraina Lodu 2 z polskim rekordem
1119V

Kraina Lodu 2 bije polskie rekordy! Joker nadal trzyma się mocno

Wiemy już, że "Kraina Lodu 2" jest ogromnym sukcesem w USA, pomimo nie najlepszych recenzji od dziennikarzy. Z wielkim sukcesem filmu mamy do czynienia również w naszym kraju. 

Okazuje się, że w Polsce "Kraina Lodu 2" jest absolutnie bezkonkurencyjna w kategorii filmów animowanych. Dystrybutor Frozen 2 ogłosił, że w trakcie pierwszego weekendu do polskich kin wybrało się aż 619 182 widzów, co zapewniło obroty na poziomie 12,6 mln złotych. Dzięki temu mamy w przypadku "Krainy Lodu 2" do czynienia z nowym rekordem: największą i najbardziej kasową premierą w historii animowanych filmów wyświetlanych w polskich kinach.

Na drugim miejscu w polskich kinach uplasował się "Proceder" z wynikiem 120 tysięcy widzów (tylko w ostatnim tygodniu). Summa summarum na rzeczony film wybrało się już 417 tysięcy Polaków.

Warto w tym miejscu przypomnieć o innym ogromnym hicie, czyli o "Jokerze". Film cały czas przyciąga widzów do kin - w ostatni weekend dzieło obejrzało kolejne 29 tysięcy widzów. Dotychczas na ten obraz w Polsce sprzedano 1,878 milionów biletów.


"Frozen" zgarnęło w amerykańskich kinach aż 127 mln dolarów tylko w pierwszym, premierowym tygodniu. Zapewniło to rzeczonej animacji pierwsze miejsce w rankingu box office z ostatniego tygodnia. Mimo wszystko to gorszy rezultat premierowy od obecnych rekordów, czyli animowanego filmu "Iniemamocni", który zarobił na starcie 182 mln dolarów i od "Gdzie jest Dory" (135 mln dolarów).

Warto sprawdzić:

Tagi: film Kraina lodu 2 polska