Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.12.2019 08:11
Microsoft Flight
1249V

Microsoft Flight Simulator. Nadciąga tryb VR, migracje zwierząt i zimowe krajobrazy

Microsoft Flight Simulator to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji, zmierzających na PC i Xbox One. Pytanie czy tytuł dorobi się obsługi gogli VR?

Temat podjęli ostatnio deweloperzy Microsoft Flight Simulator. Okazuje się, że jest bardzo duża szansa, że szykowana ultrarealistyczna gra lotnicza faktycznie dorobi się obsługi gogli VR, choć nic nie zostało jeszcze na tym etapie potwierdzone.

Szef zespołu odpowiedzialnego za Microsoft Flight Simulator powiedział w wywiadzie dla Der Standard, ze VR jest obecnie "bardzo wysokim priorytetem" dla deweloperów.

"Asobo i ja mamy lata doświadczeń z VR. Znamy różnicę między kiepską a porządną implementacją tej technologii. Chcemy zapewnić dobre rozwiązania, np. przez odcięcie kokpitu od reszty świata. Wtedy będziesz się mógł poruszać w nim swobodnie. Zaczęliśmy już przymiarki do VR i chcemy to zrobić dobrze" - powiedział Jorg Neumann.

Prawdopodobnie wsparcie dla trybu VR nie pojawi się w momencie premiery Microsoft Flight Simulator. Wprowadzenia takiej opcji możemy się natomiast spodziewać w aktualizacji.

Obecnie deweloperzy Microsoft Flight Simulator pracują również nad implementacją do gry zimowych scenerii i realistycznych zachowań zwierząt, które reagowałyby na zmiany pór roku (np. jesienią w powietrzu pojawiałyby się duże klucze migrujących ptaków).

W naszej galerii znajdziecie ostatnio udostępnione screeny z Microsoft Flight Simulator.

Źródło: https://www.pcgamer.com/vr-is-a-very-high-priority-for-the-microsoft-flight-simulator-team/

Tagi: Microsoft Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios