Iza Łęcka Iza Łęcka 26.11.2019 11:14
Apex Legends bohater
811V

Apex Legends zalicza najlepszy miesiąc od premiery. Gra wraca na szczyt

Respawn Entertainment ma za sobą bardzo udany okres, podczas którego świat docenił Star Wars Jedi: Upadły zakon, a do tego można dodać rosnące zainteresowanie Apex Legends. Gra z gatunku Battle Royale od dawna nie zgromadziła takiej liczby graczy.

Respawn Entertainment w ubiegłym roku było znane wyłącznie z serii Titanfall, ale 2019 rok w ich deweloperskiej pracy stoi pod znakiem debiutu ich dwóch bardzo mocnych gier: Apex Legends i Star Wars Jedi: Upadły zakon. Tytuł w świecie Gwiezdnych wojen świętuje sukcesy, ale pozytywne wyniki osiąga także produkcja z gatunku Battle Royale.

Apex Legends wystartował z wyśmienitym wynikiem deklasując konkurencję i notując olbrzymi zysk, ale w kolejnych miesiącach produkcja traciła kolejnych graczy. Wysiłki deweloperów zostały jednak docenione przez społeczność – SuperData informuje o wygenerowaniu 45 mln dolarów z zakupów w grze w samym październiku. We wrześniu tytuł zarobił tylko 16 mln dolarów, więc mówimy tutaj o prawie trzykrotnie lepszym rezultacie.

Ten znakomity wynik szczególnie powinien cieszyć szefostwo Electronic Arts, które zdecydowało się opóźnić premierę nowego Battlefielda – shooter DICE będzie dostępny dopiero w 2021 roku. W następnych 12 miesiącach główną strzelanką EA będzie właśnie Apex Legends. Wydawca pragnie, by deweloperzy skupili się na rozwoju gry.

Na naszej witrynie znajdziecie więcej informacji o grach Electronic Arts i Respawn:

Źródło: https://gamingbolt.com/apex-legends-sees-best-month-in-october-since-titles-original-launch

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment