Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.11.2019 12:21
Death Stranding
2189V

Death Stranding już poza top 10 w UK. Ranking sprzedaży z ostatniego tygodnia

Jak co tydzień grupy GfK oraz UKIE, analizujące rynek gier, przedstawiły ranking sprzedaży gier z rynku brytyjskiego. Sprawdźmy zatem, jak poszło wydawcom w ostatnich 7 dniach.

Pokemon Sword/Shield nadal cieszy się niesamowicie wysoką sprzedażą (w zaledwie tydzień rozeszło się ponad 6 mln kopii tego wydawnictwa na całym świecie - to oficjalne dane Nintendo). W związku z tym, że GfK/UKIE nie sumuje wyników Pokemon Sword i Shield na pierwszym miejscu uplasowało się Call of Duty: Modern Warfare. Drugie miejsce w zestawieniu należało w zeszłym tygodniu do Star Wars Jedi: Fallen Order. Na ostatnim miejscu podium uplasował się natomiast Pokemon Sword. Gdyby jednak zsumować wyniki Pokemon Sword i Shield, nowość z exclusive mogłaby zawalczyć kolejny tydzień o pierwsze miejsce rankingu sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Trzeba powiedzieć, że wyraźnie wzrosło zainteresowanie Nintendo Switch w związku z premierą Pokemon Sword/Shield. Wg danych GamesIndustry sklepy z UK zanotowały w listopadzie wzrost sprzedaży Switchów o 30% w porównaniu z październikiem. Świetnie sprzedaje się również cały czas Luigi's Mansion 3 (miejsce 6 w rankingu) oraz Mario Kart 8: Deluxe (miejsce 8).

Shenmue III zadebiutowało na brytyjskim rynku na pozycji 17. Wynik nowego dzieła Yu Suzukiego jest gorszy o połowę od remastera Shenmue I i II. Ze sporym rozczarowaniem mamy do czynienia w przypadku nowego dzieła Hideo Kojimy. Death Stranding wypadło z top 10 rankingu po zaledwie 3 tygodniach od premiery (w drugim tygodniu po premierze produkcja zajmowała 8 miejsce w zestawieniu). Gra uplasowała się w ostatnich 7 dniach na 13 pozycji listy.

Ranking sprzedaży gier w UK (ostatni tydzień)

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order
  3. Pokémon Sword
  4. FIFA 20
  5. Pokémon Shield
  6. Luigi's Mansion 3
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. Minecraft
  9. Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020
  10. Fortnite: Darkfire Bundle

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-25-uk-charts-call-of-duty-modern-warfare-is-back-at-no-1-as-nintendo-switch-conquers-top-ten

Tagi: Death Stranding hideo kojima konami