Iza Łęcka Iza Łęcka 25.11.2019 10:21
Gran Turismo Sport Lamborghini Lambo V12 Vision GT
1250V

Gran Turismo Sport wkrótce otrzyma Lamborghini Lambo V12 Vision GT. Prezentacja futurystycznego wozu

Do Gran Turismo Sport zostanie wprowadzony Lamborghini Lambo V12 Vision GT, który został zaprezentowany podczas światowych finałów FIA Gran Turismo Championships 2019. W Monako pokazano wizjonerski samochód potwierdzający wielką współpracę włoskiego producenta z japońskimi deweloperami.

W 2020 roku Gran Turismo Sport otrzyma kolejny samochód ze stajni Lamborghini. Niemałym wydarzeniem podczas światowych finałów FIA Gran Turismo Championships 2019 była prezentacja rzeczywistego modelu Lamborghini Lambo V12 Vision GT. Wizjonerska maszyna powstała w pracowni Lamborghini Centro Stile w Sant’Agata we Włoszech.

Lamborghini Lambo V12 Vision GT to jednoosobowy samochód napędzany hybrydowym silnikiem V12, który wylądował także we wrześniowym Lamborghini Sián FKP 37. Zdaniem inżynierów – projekt prezentuje historyczne DNA Lamborghini jednocześnie wyrażając filozofię firmy przez wykorzystanie futurystycznych metod konstrukcyjnych. Podczas tworzenia koncepcji zrezygnowano ze zbędnego miejsca dla pasażera, by skupić się na podkreśleniu pozycji kierowcy, jednocześnie zachowując „agresywną stylistykę nadwozia z doskonałymi właściwościami aerodynamicznymi”. Kierowcy będą wsiadać do kabiny niczym do myśliwca, a wszystkie przyrządy potrzebne podczas wyścigu zostały umieszczone na kierownicy.

O samochodzie wypowiedzieli się Stefano Domenicali i Mitja Borkert:

„Lamborghini to bardzo młoda marka i dlatego jesteśmy tu dzisiaj, żeby zaprezentować naszą najnowszą wirtualną wizję w postaci prawdziwego modelu z niezwykle futurystycznym i atrakcyjnym designem, który przypadnie do gustu młodemu pokoleniu miłośników gier wyścigowych i samochodów sportowych.” - Stefano Domenicali, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini S.p.A.

„LamboV12 Vision GT powstało jako wizja najlepszego wirtualnego samochodu dla młodych fanów i graczy, którzy z wielkim entuzjazmem podchodzą do Lamborghini i jego futurystycznych ambicji. Dla zespołu projektowego Lamborghini to okazja, by rozwinąć skrzydła i stworzyć samochód, który, jak każde Lamborghini, przyciąga wzrok i zapewnia maksymalną przyjemność z jazdy, ale też odzwierciedla nacisk,jaki Lamborghini kładzie na technologie przyszłości, zwłaszcza w zakresie lekkich materiałów i hybrydyzacji." - Mitja Borkert, szef Lamborghini Centro Stile

Więcej o serii Gran Turismo przeczytacie na naszej stronie: 

Źródło: Gran Turismo

Tagi: Gran Turismo Sport Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment