Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.11.2019 15:55
control
818V

Remedy, twórcy Control i Alan Wake, pracują nad nową grą

Twórcy Control i Alana Wake'a pracują nad kolejną grą - Sam Lake rozpoczął już pisanie scenariusza do nieogłoszonej jeszcze produkcji.

Dyrektor kreatywny studia Remedy Entertainment, odpowiedzialnego za między innymi takie gry jak Control czy Alan Wake, poinformował społeczność za pomocą Twittera, że pracuje nad scenariuszem do kolejnej produkcji finlandzkiej ekipy.

Najnowsza gra Remedy wywołała wiele kontrowersji - Control nie został zbyt dobrze przyjęty przez graczy i nie podbił rankingów sprzedażowych w pierwszych tygodniach od premiery. Tytuł posiadał parę błędów technicznych, a co ciekawe, parę tygodni po premierze, dodano zabezpieczenia DRM - według Remedy, był to błąd programistów, a aktualizację dodającą DRM szybko usunięto. Mimo to, część zespołu nadal pracuje nad Control - do gry ma trafić darmowa zawartość i dwa płatne rozszerzenia.

Sam Lake, dyrektor kreatywny zespołu poinformował nas, że pracuje nad kolejną grą. Twórca nie podzielił się niestety z nami żadnymi konkretami, a jak możemy się domyśleć, poczekamy na nie zapewne jeszcze kilka lat. Dużo osób ma nadzieję na ogłoszenie kontynuacji bardzo ciepło przyjętego Alana Wake'a - możliwe, że Sam Lake pracuje nad kontynuacją szalonych przygód tytułowego bohatera.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Twitter

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment