Iza Łęcka Iza Łęcka 21.11.2019 12:47
Amazon Games
942V

Amazon ma konkurować z PS5 i Xbox Scarlett. Platforma podobno szykuje się do prezentacji streamingowej usługi

Amazon najprawdopodobniej szykuje się do prezentacji platformy streamingowej. Analitycy zwiastują premierę w okolicach debiutu PS5 i Xbox Scarlett – usługa ma walczyć o niezdecydowanych klientów.

Amazon pragnie dołączyć do Google (Stadii), Microsoftu (Project xCloud) oraz Sony (PlayStation Now) proponując swoją platformę streamingową. Takimi informacjami dzieli się redakcja CNET, której dziennikarze rozmawiali z dwoma niezależnymi źródłami znającymi plany korporacji.

Firma chce zaprezentować swoją platformę na początku przyszłego roku, a zgodnie z założeniami debiut będzie miał  miejsce pod koniec 2020 roku – w okolicy premiery PS5 i Xbox Scarlett. W ostatnich miesiącach do Amazonu dołączyło wiele talentów z branży gier, którzy mają pomóc w rozwoju pomysłu.

Jak na razie owa wiadomość nie jest w żaden sposób potwierdzona, ale ruchy Amazonu są podobno jednoznaczne – korporacja ma od dawna przymierzać się do zaistnienia w branży gier. Amazon Games Studios dotychczas nie przygotowało wielu produkcji, jednak w deweloperskich zainteresowaniach mogą właśnie znajdować się produkcje dla nowej usługi.

Rozgrywka w chmurze powinna w przyszłym roku pokazać prawdziwe oblicze – Google może w końcu okiełzna serwery, Sony zaproponuje PS Now kolejnym krajom, a Microsoft zdecyduje się na premierę swojej usługi.

Jesteście ciekawi tematu gry w chmurze? Przeczytajcie o premierze Google Stadii:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-21-amazon-reportedly-announcing-game-streaming-service-next-year

Tagi: amazon Amazon Game Studios chmura streaming