Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.11.2019 13:31
Aniołki Charliego
1920V

Aniołki Charliego klapą w kinach. Sony Pictures tnie budżet marketingowy

Nowe Aniołki Charliego miały być wielkim kinowym hitem Sony Pictures. Wygląda jednak na to, że nici z planów wielkiej korporacji.

"Aniołki Charliego" wystartowały z bardzo słabym weekendowym wynikiem w USA. Film zgarnął w box office ok. 8,6 mln dolarów (czyli 1/5 tego co wygenerowały w premierowych dniach "Aniołki" z Cameron Diaz w roli głównej). Na całym świecie możemy mówić o wyniku na poziomie ok. 19 mln dolarów. To wszystko przy budżecie ok. 50 milionów dolarów.

Serwisy filmowe takie jak Deadline już piszą o wielkiej finansowej klapie "Aniołków Charliego". Przyczynami takiego stanu rzeczy mają być oklepane i schematyczne sceny akcji, kiepska fabuła oraz niskie oceny w recenzjach. Film na Rotten Tomatoes zdobył tylko 60% pozytywnych ocen od krytyków.

Serwis Deadline podaje, że w związku z fatalnym początkowym wynikiem Sony Pictures tnie nakłady na marketing "Aniołków Charliego" do ok. 50 mln dolarów (z planowanych 100 milionów).

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/charlies-angels-2019-reboot-new-box-office-kristen-stewart-elizabeth-banks-a9206841.html

Tagi: aniołki charliego film klapa