Iza Łęcka Iza Łęcka 18.11.2019 10:49
Xbox Elite Series 2 kontroler pełna preznetacja
1175V

Xbox Elite Series 2 posiada wady fabryczne. Gracze narzekają, Microsoft reaguje

W ostatnich tygodniach Xbox Elite Series 2 zebrał wiele pozytywnych komentarzy, wśród których nie brakuje pełnego uznania. „Najlepszy kontroler na rynku” ma też jednak swoje mroczne oblicze, część graczy nie może bowiem w pełni cieszyć się urządzeniem.

Według pierwszych informacji Xbox Elite Series 2 to jeden z najlepszych lub nawet najlepszy kontroler dostępny na rynku. Microsoft ponownie poprawił pad, który już w 2015 roku został doceniony przez wielu graczy.

Nie wszyscy mogą jednak w pełni cieszyć się kontrolerem za 699 zł. Część klientów narzeka na źle odbijające przyciski, kolejni odczuwają niedogodności związane z reagującymi analogami (dryfującymi), a następni mają problemy z łącznością. W skrajnych sytuacjach gracze mogą natrafić nawet na kilka błędów jednocześnie.

Nie wszystkie pady trafiły do konsumentów z wadami fabrycznymi, ale problem wydaje się na tyle duży, że Microsoft rozpoczął dochodzenie, by dowiedzieć się, jak może pomóc niezadowolonym i co trzeba naprawić:

„W firmie Microsoft wszystkie nasze produkty poddawane są rygorystycznym testom jakości. Jednak, jak w przypadku każdego sprzętu, istnieje możliwość, że niewielki odsetek urządzeń może mieć problemy. Jesteśmy świadomi, że niewielka liczba użytkowników może odczuwać niedogodności z kontrolerem Elite Wireless Controller Series 2, więc aktywnie współpracujemy z naszymi zespołami inżynieryjnymi. Zachęcamy wszystkich klientów, którzy mają problemy z padem, do skontaktowania się z działem pomocy technicznej Xbox.”

W przyszłości na pewno poznamy konkretne działania Microsoftu, ale firma w obliczu problemów nie może pozostawić sprawy niewyjaśnionej - w najgorszych przypadkach, najpewniej wszelkie niedogodności będą musiały być rozwiązane wymianą wadliwych egzemplarzy.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o działaniach Microsoftu:

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-elite-controller-series-2-buyers-report-widespread-issues

Tagi: microsoft Xbox Elite Xbox Elite Series 2 xbox one