Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2019 13:49
ASTERIX Corka
745V

Asteriks Córka Wercyngetoryksa trafia do fanów. Asteriks i Obeliks rozpoczynają nową serię

Asteriks i Obeliks mają w Polsce wielu fanów i zainteresowani mogą już teraz zapoznać się z 38. tomem przygód. Historia zatytułowana „Córka Wercyngetoryksa” rozpoczyna zupełnie nową serię i zwiastuje wiele ciekawych przygód ulubionych Galów.

„Asteriks Córka Wercyngetoryksa” to najnowszy owoc współpracy pisarza Jean-Yvesa Ferriego i rysownika Didiera Conrada. To właśnie ten duet rozwija nowe przygody wielkich Galów i tym samym rozbudowuje świat wykreowany przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo.

Historia kontynuuje wątek powrotu Asteriksa i Obeliksa do rodzinnej wioski, jednak bohaterowie nie mogą liczyć na spokojny odpoczynek. W ich obozie pojawia się tajemnicza nastolatka, która wywoła wiele międzypokoleniowych niesnasek. Ponadto, szuka jej Cezar, ponieważ ojcem dziewczyny miałby być... sam wielki Wercyngetoryks, niegdyś pokonany w Alezji!

W sprawie historii wypowiedzieli się Jean-Yves Ferri i Didier Conrad:

„O ile nam wiadomo, to zbuntowana nastolatka. No cóż, nie jest łatwo nosić nazwisko Wercyngetoryksa! Przygotowując się do tego albumu, przeprowadziliśmy sporo badań, dotyczących jej wyglądu, nazwiska, postaci… Jak wiadomo, Wercyngetoryks z wielką dyskrecją traktował swą prywatność, a źródła historyczne są bardzo skromne. Ale sami zobaczycie, że udało nam się zebrać mnóstwo smaczków!”

Twórcom odpowiedziała... Sama Adrenalina:

„Conrad narysował mnie jako raczej szczupłą. Ferri chciał, żebym była ubrana w stylu gotyckim. Kolorysta ciut przyrudził mi włosy. Moim zdaniem trochę za mocno, ale niech tam, świadczą o moim ognistym temperamencie!”

Autorzy komiksu postanowili odświeżyć główny wątek wprowadzając nową bohaterkę, która mierzy się z klasycznymi problemami dojrzewania i niejednokrotnie musi w bardzo bolesny sposób przejść w dorosłość. Nawet gdy jej wybitny ojciec pojawia się okazjonalnie w jednym miejscu w całej serii, to młoda nastolatka istnieje i dźwiga cały album, czego dotychczas, bez wątpienia, żadna z postaci kobiecych w tej serii nie dokonała.

Sprawdźcie także nasze teksty: 

Tagi: asteriks i obeliks Asterix i Obelix egmont komiks