Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.11.2019 15:00
youtube
2474V

YouTube usunie Ci kanał, jeśli uzna, że nie jest wystarczająco dochodowy

Od 10 grudnia, YouTube będzie miał możliwość usunięcia kanału każdemu, kto nie generuje wystarczających dochodów.

YouTube nie jeden raz wprowadzał niezrozumiałe zmiany dla twórców, którzy potrafili wpadać w panikę. Co jednak przyniosą zmiany, które mają wejść w życie wraz z początkiem grudnia?

Od 10 grudnia, będzie obowiązywał nowy regulamin popularnej platformy - jedna linijka wywołała ogromny szok wśród YouTuberów. Nowe regulacje przez Google brzmią:

Youtube może ograniczyć lub zamknąć Twój dostęp lub dostęp Twojego konta Google, do wszystkich części usługi jeśli stwierdzimy, że udostępnianie Ci dalej usługi nie jest już komercyjnie opłacalne.

Skasowanie kanału grozi również użytkownikom, których twórczość obraża Google, firmy trzecie lub innych twórców, a jak wiemy, najczęściej kanały wybijają się na tworzeniu przeróżnych "dram". Samo skasowanie kanału może odbyć się bez uprzedniego powiadomienia założyciela.

Te zmiany powinny przynieść dobre efekty - na platformie YouTube, najprawdopodobniej pojawi się mniej irytującej treści. Co jednak z osobami, które tworzą wspaniałe materiały, ale z jakiegoś powodu nie mogą się wybić na tle innych? Cała ich praca zostanie usunięta przez Google? 

Co sądzicie o tych zmianach?

Więcej o technologiach na naszym serwisie:

Źródło: GamingSociety.pl

Tagi: google youtube