Iza Łęcka Iza Łęcka 06.11.2019 07:00
Diablo 4 Lilith
1014V

Diablo 4 może otrzymać cross-play. Twórcy są „bardzo podekscytowani” wspólną grą

Blizzard nadal nie zdecydował się na zaimplementowanie rozgrywki cross-platfomowej do swoich produkcji, ale to Diablo 4 może pod tym względem zwiastować powiew świeżości. Producent wykonawczy mówi wprost – studio jest bardzo zainteresowane połączeniem serwerów.

Blizzard wciąż się wzbrania z zaoferowaniem cross-playu między innymi do Diablo 3 oraz Overwatch, jednak do pewnych zmian może dojść w kolejnych miesiącach. Studio skupia się teraz na przygotowaniu Diablo 4 - gra powinna już otrzymać duże serwery łączące graczy z konsol oraz PC.

Allen Adham, producent wykonawczy Diablo 4, podczas rozmowy z dziennikarzem PCGamesN wspomniał o rozgrywce pomiędzy platformami:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani cross-playem. Są szczegóły techniczne i konkrety do uzgodnienia z deweloperami first-party, ale naszym celem jest cross-play.”

Nie jest to raczej duże zaskoczenie przyglądając się realiom. Już Call of Duty: Modern Warfare przetarło szlaki dla Blizzarda, a teraz wiele kolejnych firm może podążać drogą zapewnienia rozgrywki pomiędzy urządzeniami.

Nie możemy też zapomnieć, że Diablo 4 jest aktualnie zapowiedziane na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC, ale tak naprawdę nie posiada ostatecznej daty premiery. W przyszłym roku na rynku pojawią się już konsole nowej generacji, więc najnowszy tytuł Blizzarda może być w zasadzie dostępny nawet na pięciu platformach jednocześnie: PS5, PS4, XScarlett, XOne oraz PC.

Identyczną sytuację powinniśmy zaobserwować w przypadku Overwatcha 2 – także w tym wypadku nie możemy liczyć na szybką premierę, a nowe konsole nadciągają.

Więcej o Diablo przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://wccftech.com/diablo-iv-crossplay/

Tagi: Blizzard Entertainment cross-platform cross-play Diablo 4