Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.10.2019 21:28
metal gear solid snake
1414V

Metal Gear Solid mogło otrzymać 2 nowe części. Konami nie zgodziło się na powstanie gier

Hideo Kojima nie rozwija już uniwersum Metal Gear Solid, ale to jego zespół ze Stanów Zjednoczonych chciał pracować nad serią i tworzyć nowe gry. Twórcy z Kojima Productions LA wpadli na kilka pomysłów, które zostały zakopane przez Konami.

Hideo Kojima podczas pracy dla Konami otworzył drugie studio. Kojima Productions LA pracowało nad Metal Gear Online i według najnowszych informacji – deweloperzy chcieli rozwijać uniwersum Metal Gear Solid nawet w momencie, gdy ich szef został już wyrzucony z japońskiego studia.

Kojima Productions LA planowało kreować nowe części znanych serii (Metal Gear, Silent Hill, Bomberman, Contra), ale mam wrażenie, że akurat tym razem Konami podjęło dobrą decyzję zabijając pomysły już na samym etapie planowania.

Twórcy nie podzielili się szczegółami gier z uniwersum Contry, Silent Hill oraz Bomberman, ale wspomnieli o dwóch szalonych wizjach na świat MGS. Pierwszy spin-off miał zaprezentować bardzo młodego bohatera i przedstawić „historię nastawioną na parkour”. Zapytacie – co ma bieganie po dachach i odbijanie się od ścian z serią Metal Gear Solid? Trudno powiedzieć, ale okazuje się, że to nie jest najgłupszy pomysł deweloperów z LA.

W drugim tytule Kojima Productions LA rozważało stworzenie Metal Gear Online Battle Area, czyli typowej gry z gatunku MOBA. Wydarzenia z produkcji miały rozegrać się wewnątrz głowy Psycho Mantis – dzięki temu gracze mogliby otrzymać dostęp do wszystkich bohaterów z serii, ale sam gameplay byłby dość standardowy: dwie bazy i bohaterowie.

Część deweloperów z LA chciało mierzyć bardzo wysoko rozwijając szalone pomysły, a niektórzy chcieli skupić się na mniejszych projektach. Tom Sekine pojechał z pomysłami do Japonii i koncepcje nie zostały ciepło przyjęte przez szefów Konami.

Polecamy:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/10/31/konami-turned-down-new-metal-gear-silent-hill-bomberman-contra/

Tagi: hideo kojima kojima productions la metal gear solid