Tytus Stobiński Tytus Stobiński 28.10.2019 20:41
Andrzej Sapkowski
2697V

Sapkowski przekonany o wielkim sukcesie serialu Wiedźmin. Pisarz stawia zarzuty wobec Georga R. R. Martina

O tym, że Andrzej Sapkowski zna swoją wartość i raczej nikt i nic nie jest w stanie jej zachwiać, wiemy nie od dziś.

Jak się jednak okazuje, popularny pisarz ma dość duże oczekiwania względem serialu produkcji Netfliksa. Podczas wywiadu z redakcją włoskiego dziennika Corriere la Lettura, którego gościem był Sapkowski oraz showrunnerka Lauren S. Hissrich porozmawiano między innymi o potencjalnym, komercyjnym sukcesie serialu. 

Polski prozaik jest nie tylko przekonany, że "Wiedźmin" odniesie sukces równie duży jak "Gra o Tron", ale może nawet przebić popularnością serial na podstawie książek Georga R. R. Martina. Co więcej, pisarz ma także nieco do zarzucenia twórcy serii książek o wydarzeniach w Westeros. 

Cenię sobie twórczość Georga R. R. Martina. Podoba mi się jego seria, ale te książki posiadają zbyt wielu bohaterów. Spytałem go, czemu zabija te wszystkie postacie. Odpowiedział - bo lubię. Nie sądzę, by fani mieli takie samo zdanie na ten temat.

Sprawę "Wiedźmina" poruszyła także Hissrich, choć swoją wypowiedź skupiła na nieco innym aspekcie z tym związanym. 

Całe lata, tylko wielkie produkcje mogły być powiązane z gatunkiem fantasy. Tylko one mogły pozwolić sobie na gaże dla znanych aktorów, epickich ujęć i nagradzanych później kostiumów. Dziś fantasy ma nowy dom - streaming i telewizję. Dzięki temu, wszystkie wymienione aspekty ludzie mogą zobaczyć w swoich domach. Wiedźmin ma dużą liczbę potworów, magii i wszystko jest bardzo oryginalne. Inny powód tego, że fantasy jest w telewizji to dużo większa publika niż kiedyś. Fantasy nie jest już tworem dla frajerów. Spójrzmy na sukces Gry o Tron. 

Źródło: https://redanianintelligence.com/2019/10/27/the-witcher-author-is-certain-the-show-can-replicate-the-success-of-game-of-thrones-if-not-even-surpass-it/

Tagi: Andrzej Sapkowski lauren s. hissrich Netflix wiedźmin witcher