Iza Łęcka Iza Łęcka 28.10.2019 12:24
Kingdom Hearts 3 Sora
914V

Kingdom Hearts 4, port lub fabularne DLC. Square Enix rozwija markę i poszukuje deweloperów

Square Enix nie rezygnuje z marki Kingdom Hearts. Firma poszukuje deweloperów, którzy zajmą się przygotowaniem czegoś związanego ze światem Sory, Myszki Miki, Kaczora Donalda i Goofiego. Japończycy jednak nie precyzują szczegółów projektu.

Kingdom Hearts 3 zebrało ogrom pozytywnych opinii od prasy, a gracze chętnie sięgnęli po wielkie zakończenie historii, co dla Square Enix jest idealnym komunikatem, że z tej serii nie można zrezygnować. Jak informuje redakcja Gematsu – firma poszukuje deweloperów, którzy zajmą się przygotowaniem czegoś związanego z serią Kingdom Hearts.

Jak wiadomo, Kingdom Hearts 3 wkrótce zostanie powiększone o rozszerzenie zatytułowane ReMind, więc możemy podejrzewać, że w planach jest jeszcze coś dodatkowego związanego z tym IP. Gra zamyka wiele wątków z poprzednich odsłon, ale tajne zakończenie pozwala sądzić, że scenarzyści mają jeszcze w zanadrzu pomysły na kontynuowanie wydarzeń.

Jeżeli jednak spojrzymy pod kątem portów historii, sytuacja prezentuje się nieco inaczej – aktualnie cała (główna) seria jest dostępna wyłącznie na PlayStation 4, a jak wiadomo Square Enix w ostatnich latach chętnie praktykowało przenoszenie chociażby kolejnych części Final Fantasy na inne konsole. Może podobną sytuację zobaczymy w przypadku Kingdom Hearts? Czas pokaże.

Warto również sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/10/28/new-kingdom-hearts-project/

Tagi: Kingdom Hearts III Square Enix