Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 26.10.2019 08:15
Dreams poza PlayStation 4
862V

Dreams. Twórcy zamierzają wydać grę także poza PlayStation

Jeden z twórców nietypowej gry na PlayStation 4, wypowiedział się na temat przyszłości projektu i potwierdził, iż istnieją plany wydania go na inne urządzenia. 

Dreams kreowane jest na jeden z bardziej ambitnych projektów, jakie kiedykolwiek wydano. To świetne połączenie grania samego w sobie oraz możliwości dania upustu swojej kreatywności. Ostatnie doniesienia ze strony deweloperów sugerują, iż tytuł może ukazać się także na inne platformy, niż zapowiadane PlayStation 4!

W wywiadzie udzielonym dla GamesIndustry, Kareem Ettouney ze studia Media Molecule, został zapytany o ewentualne dostarczenie gry na PC bądź komputery Mac. Niespodziewanie dla wielu, był niezwykle otwarty na taki pomysł:

Nasz cel dla Dreams jest taki, aby istniało ono przez następne 20 lat - wciąż rozwijać grę, dodawać nowe rzeczy i wszystko poprawiać.

Kreator pozycji wypowiedział się także o tym, jak sposób wydawania gier na konsolę od Sony kłóci się z ich stylem:

Większość tytułów wydanych na PlayStation jest projektowania według innego modelu. Debiutują, trafiają na rynek i zwracają większość wkładu pieniężnego już w pierwszym tygodniu. Jeśli to duża pozycja, wtedy może przetrwać dwie albo trzy kontynuacje. 

Musimy najpierw zdobyć fanów, a potem rosnąć. Ale naszym marzeniem jest zdecydowanie to, aby zrobić wersje PRO, które będą rozwinięte (na innych urządzeniach - przyp. red.). To zależy wyłącznie od wielu czynników, które pojawią się na drodze ku temu.

Należy podkreślić na koniec, iż Media Molecule jest studiem, które należy do Sony. Może być to dużą przeszkodą w kontekście ewentualnego przenoszenia gry, gdy stanie się hitem. Cóż, czas pokaże, a na ten moment poczekajmy na oficjalną premierę gry

Więcej o tym tytule w naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/dreams-developer-hopes-to-expand-the-game-past-playstation

Tagi: Dreams Media Molecule Sony Interactive Entertainment