Iza Łęcka Iza Łęcka 24.10.2019 10:18
Xiaomi Mi Surface
1890V

Xiaomi z gamingowym monitorem. Firma chce podbić kolejny rynek

Chiński producent smartfonów przedstawił pierwszy monitor skierowany dla graczy. Xiaomi chcąc zapewnić dobrą jakość obrazu, pragnie zaoferować urządzenia w konkurencyjnej cenie. Parametry debiutującego modelu prezentują się całkiem przyzwoicie.

Xiaomi jest najbardziej znane z produkcji smartfonów, ale w firmowym katalogu znajdują się także telewizory, opaski fitness, odkurzacze, a nawet skutery. Do rozbudowanej oferty właśnie dołączył pierwszy monitor, który ma trafić na biurka graczy.

Xiaomi Mi Surface to 34-calowy, zakrzywiony monitor (1500R) o rozdzielczości 3440x1440 (format obrazu 21:9) i częstotliwości odświeżenia na poziomie 144 Hz. Czas reakcji wynosi 4ms, a sprzęt obsługuje AMD FreeSync. Na dodatkowe szczegóły (między innymi liczbę portów) musimy zaczekać.

Jak na razie sprzęt został zaprezentowany wyłącznie na rynek chiński. Gracze mogą jednak mieć nadzieję, że firma zaproponuje monitor także w Europie, ponieważ Xiaomi Mi Surface jest konkurencyjny pod względem na ceny. Klienci wyłożą na urządzenie 2499 juanów (około 1358 zł), choć cena oczywiście odpowiednio wzrośnie w momencie dostarczenia monitora na Zachód. Aktualnie trwa promocja, dzięki której urządzenie można kupić za 1999 juanów (około 1086 zł)

Chiński producent planuje w przyszłości prezentować kolejne monitory, więc na rynku mogą pojawić się jeszcze ciekawsze panele, które będą się wyróżniały zaskakującym stosunkiem jakości do ceny.

Xiaomi z gamingowym monitorem

Na naszym portalu sprawdzicie również:

Źródło: https://www.pcgamer.com/xiaomi-yes-the-smartphone-maker-debuts-its-first-gaming-monitor

Tagi: monitor Xiaomi Xiaomi Mi Surface