Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2019 15:20
Stadia vs konsole
821V

Google Stadia ma zapewnić znacznie lepszą rozgrywkę multiplayer od gry na konsolach

Google jest bardzo pewne swego. Jeszcze przed premierą Google Stadia pojawiają się ważne deklaracje, wśród których firma nie tylko chwali swoją propozycję, ale również atakuje inne urządzenia. Zdaniem Jacka Busera, to właśnie chmura zapewni najlepszą sieciową rozgrywkę.

Google przygotowuje się na premierę swojej sieciowej usługi oferującej dostęp do wielu gier. Firma stawia na rozbudowaną chmurę, której możliwości mają przyćmić nawet gameplay ze standardowych urządzeń – konsol oraz PC.

Tak przynajmniej twierdzi Jack Buser, dyrektor ds. gier w Google Stadia, który podczas podcastu Kinda Funny’s bezpośrednio wypowiedział się o możliwościach propozycji jego korporacji. Dobrym przykładem są w tym wypadku podobno produkcje z gatunku Battle Royale:

„Innym przykładem jest to, że jeśli weźmiesz grę Battle Royale, masz sto osób grających. I w zasadzie twój komputer lub konsola jest zajęta próbami skoordynowania rozgrywki z moim komputerem i konsolą. Jest też 98 innych komputerów i konsol, które próbują połączyć się w sieć, by wrzucić na to samo pole bitwy sto osób. To bardzo trudny problem inżynieryjny, dlatego gry Battle Royale są stosunkowo nowe, zajęło nam trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak zsynchronizować sto różnych konsol o różnych połączeniach sieciowych na całym świecie. To trudne.”

Sytuacja zmieni się w momencie, jeśli skorzystamy ze Stadii, która jest porównana do „największej na świecie imprezy LAN”. Google podobno zapewni „o wiele lepsze” wrażenia od tych znanych z konsol...

„Ale Stadia jest największą na świecie imprezą LAN. Ultra wysoka przepustowość i super, super stabilne połączenia pomiędzy każdą osobą grającą. Czy multiplayer będzie dobry na Stadii? O tak, o wiele lepszy od tego, co można uzyskać na konsoli.”

Trzeba przyznać, że są to bardzo odważny słowa, które oczywiście trudno aktualnie zweryfikować. Już wkrótce Google Stadia trafi do pierwszych graczy i powinniśmy poznać konkretne informacje dotyczące jakości rozgrywki. Jak jednak widać – Google mierzy wysoko i chce od samego początku zawalczyć o uwagę konsolowców.

Niestety, w listopadzie Google Stadia trafi wyłącznie do 14 krajów i na liście nie znajduje się Polska.

Więcej na ten temat możecie przeczytać na naszym portalu:

Tagi: google Google Stadia Stadia