Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2019 15:16
Hotel Barcelona
429V

Hotel Barcelona może nas zaskoczyć. Suda51 i Swery wspólnie tworzą grę

Suda51 (Travis Strikes Again) i Swery (Deadly Premonition) wczoraj zwiastowali tajne ogłoszenie, które w końcu zostało ujawnione. Deweloperzy chcą wspólnie pracować nad Hotel Barcelona i pierwsze szczegóły dotyczące gry brzmią dobrze.

Suda51 i Swery to japońscy deweloperzy znani z przygotowywania nietypowych produkcji. Ten pierwszy stworzył serię No More Heroes, a drugi jest odpowiedzialny za Deadly Premonition. To właśnie ta dwójka zajmuje się tajemniczą grą zatytułowaną Hotel Barcelona.

Według najnowszych informacji, Hotel Barcelona będzie horrorem, którego jednak nie zestawimy z najnowszą częścią Resident Evil, bo twórcy mówią wprost – projekt to indyk. Budżet na poziomie 1 mln dolarów nie pozwoli na wiele, ale mimo to zespół chce zapewnić przerażające doświadczenie.

Twórcy szukają teraz wydawcy i jednym z możliwych „domów” dla nowego IP jest Devolver Digital, ale wciąż nie podpisano umowy.

Na szczegóły Hotel Barcelona musimy zaczekać, ale warto podkreślić, że deweloperzy nie potwierdzili aktualnie nawet platformy docelowej. Gra może wskoczyć na next-geny, jednak nie będę specjalnie zaskoczony, gdy za 2-3 lata zagramy w mniejszy tytuł na smartfony.

Warto sprawdzić:

Źródło: Twitter

Tagi: horror hotel barcelona suda51 swery zapowiedź