Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 20.10.2019
Gry na tableta. Gry, przy których miło spędzisz czas
1483V

Gry na tableta. Gry, przy których miło spędzisz czas

Tablety są świetnymi domowymi urządzeniami rozrywkowymi, dlatego dziś prezentujemy wam listę najlepszych gier, jakie możecie sprawdzić na dużym ekranie.

Dzisiejszą listę postanowiliśmy podzielić na 3 główne kategorie - najlepsze gry darmowe, płatne oraz te przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych. Wszakże wiadomo, że rodzice często dają swoim pociechom pograć na tabletach, aby wprowadzić je w świat rozrywki bądź po prostu na chwilę czymś zająć. Oczywiście w komentarzach zachęcamy Was do przedstawiania własnych propozycji na produkcje, warte polecenia.

Najlepsze darmowe gry na tablety

Arena of Valor

Arena of Valor to póki co najlepsza gra typu MOBA dostępna na urządzeniach mobilnych i pozostanie taką do czasu, aż na rynek wskoczy League of Legends. Autorzy tej produkcji bardzo mocno inspirowali się dokonaniami kultowego LoL-a, dzięki czemu jest to tytuł niezwykle prosty do zrozumienia dla początkujących i całkiem wymagających, gdy chce się go opanować do perfekcji. Zasady są tu oczywiście takie same jak w innych przedstawicielach gatunku - 2 drużyny po 5 graczy walczą o zniszczenie wrogiej bazy.

Fortnite

Fortnite można albo kochać albo go totalnie nienawidzić, jednakże nie zmienia to faktu, że obecnie jest to najlepszy Battle Royale dostępny na rynku - zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Kilka dni temu Epic Games wprowadziło swój hit w nową fazę pod nazwą Rozdział 2, a co za tym poszło dostaliśmy nową mapę, masę nowych przedmiotów, skórek, kilka nowych mechanik rozgrywki i jeszcze lepszą, zdecydowanie bardziej przejrzystą, oprawę graficzną.

Clash Royale

W dzisiejszych czasach bardzo lubimy rywalizować, Clash Royale pozwala nam na spełnienie swoich ambicji i walkę z żywym przeciwnikiem w pojedynku 1 na 1. Dzieło Supercell łączy ze sobą elementy gry karcianej ze starciami typu tower-defense. Obydwaj gracze dysponują konkretnymi zestawami kart, mają te same budynki i ten sam cel - rozbić obronę rywala zanim ten rozbije naszą - znajdziecie tu dziesiątki godzin świetnej zabawy i ogrom możliwości dopasowania rozgrywki do własnych upodobań.

Brawl Stars

Nie każdy Battle Royale musi być strzelanką widzianą z perspektywy pierwszej bądź trzeciej osoby. Brawl Stars stawia na połączenie tak popularnego dziś gatunku z postaciami walczącymi raczej w zwarciu aniżeli na dalekie dystanse, dzięki czemu emocje towarzyszące podczas zabawy są zgoła odmienne niż w typowym Battle Royale. Wybieramy tu swojego bohatera i solo bądź z przyjaciółmi wskakujemy na arenę, aby skopać pozostałych graczy, a tym samym zgarnąć prestiżowe zwycięstwo.

Najlepsze płatne gry na tablety

Kingdom Rush Origins

Tablety są urządzeniami wręcz idealnymi do gier z gatunku tower-defense, a obecnie nie na ma rynku lepszej marki reprezentującej ten rodzaj zabawy, niż Kingdom Rush. Jego dwie płatne wersje zatytułowane Kingdom Rush Origins i Kingdom Rush Vengeance, zapewniają kilkaset świetnie zaprojektowanych poziomów, zaawansowane możliwości tworzenia linii obrony, a także wyjątkowo uczciwe, jak na rynek mobilny, systemy monetyzacji.

Rayman Jungle Run

Rayman pożegnał się kilka lat temu z konsolami i PC na rzecz rynku mobilnego, gdzie w dwóch rewelacyjnych przygodach pokazuje, jak powinno się robić platformówki dla smartfonów i tabletów! Zarówno Rayman Jungle Run jak i Rayman Fiesta Run oferują mnóstwo fantastycznie zaprojektowanych poziomów, czerpiących bezpośrednie inspiracje z ich "dużych" braci na konsolach - Origins i Legends. Niektóre misje kładą nacisk na elementy muzyczne, kolejne na zręczność, a jeszcze inne przetestują wasze poczucie humoru. 

Bridge Constructor Portal

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się logiczne gry o budowaniu mostów, wśród których jednym z najlepszych reprezentantów był Bridge Constructor. Niecałe 2 lata temu na rynku pojawił się wyjątkowy cross-over łączący wspomnianą już markę z kultowym Portalem - tak, tym Portalem od Valve. Jeśli lubicie łamigłówki i niestraszne jest Wam spędzenie kilku dłuższych chwil przy jednym poziomie, zdecydowanie polecamy Bridge Constructor Portal.

Stardew Valley

Gdy na rynku mobilnym zaczęły dominować pseudogry o tematyce farmersko-rolniczej, rzuciły się na nie setki milionów ludzi, którzy pragnęli tylko jednego - przyjemnie spędzić czas w wirtualnym ogródku. Teraz taką możliwość daje Stardew Valley, czyli absolutnie genialna produkcja, w której zostaniecie właścicielami rodzinnej działki i zaczniecie uprawiać na niej roślinki, hodować zwierzątka, a nawet i zawierać przyjaźnie zarówno z żywymi graczami jak i postaciami wykreowanymi przez twórców.

Gry dla dzieci na tablety

Minecraft

Minecrafta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która pozwala najmłodszym rozwinąć skrzydła wyobraźni, wciąż święci triumfy i jest bardzo dynamicznie rozwijana. Sam fakt, że kwadratowy świat przyciąga do siebie aż 112 milionów graczy miesięcznie powinien wystarczyć za odpowiednią rekomendację. Jeśli jeszcze nie pokazaliście swoim pociechom wirtualnej krainy wyobraźni jaką jest Minecraft, zdecydowanie polecamy nadrobienie zaległości - dzięki tej produkcji najmłodsi mogą rozwinąć swoje umiejętności kreatywne, czy też nawet nauczą się programować.

Roblox

Roblox jest najpoważniejszym konkurentem Minecrafta i choć pozornie nie wygląda jak najlepsze dzieło na świecie, jest bardzo fajnym źródłem rozrywki dla dzieciaków, które pragną nie tylko poznać świat gier wideo, lecz w prosty sposób chciałyby samemu zacząć tworzyć jakieś przygody i zabawy. Roblox daje niesamowite możliwości osobom z dużą wyobraźnią i zmysłem twórczym, którzy mogą bez ograniczeń przygotowywać nowe mini-gry dla liczącej 100 milionów fanów społeczności.

Animal Crossing: Pocket Camp

Jeśli nieco pikselowa grafika Stardew Valley odrzuca wasze dzieci od farmerskiej przygody, doskonałą alternatywą będzie dla nich Animal Crossing Pocket Camp - w tej produkcji najmłodsi będą mogli poczuć zew prawdziwej przygody, nauczą się jak współpracować z innymi, a do tego poznają niezwykle przyjazny, uroczy i magiczny świat Animal Crossing. To wyjątkowe połączenie Simsów z klimatami farmerskimi, więc nie będziecie zawiedzeni!

Tagi: darmowe gry gry dla dzieci gry mobilne gry na tablet płatne gry