Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2019 20:43
Compulsion Games we happy few
373V

Twórcy We Happy Few pracują nad grą AAA dla Xbox Scarlett

Compulsion Games najwidoczniej nie może narzekać na brak funduszy. Twórcy są aktualnie znani z dwóch mniejszych tytułów, ale dzięki dołączeniu do Microsoftu, firma może się rozwinąć i pracuje teraz nad pierwszą grą AAA.

Microsoft w przeciągu ostatnich dwóch lat znacząco poszerzył swoje wewnętrzne struktury i firma przejęła między innymi Ninja Theory, Playground Games, Undead Labs, Obsidian Entertainment, inXile Entertainment oraz Compulsion Games. Najmniej doświadczonym zespołem, który wciąż nie pokazał swojego pełnego potencjału, jest bez wątpienia ostatnia ekipa, ale najwidoczniej Kanadyjczycy nie zamierzają zmarnować okazji.

Compulsion Games zajmuje się teraz poszukiwaniem doświadczonych deweloperów, którzy są gotowi do stworzenia dużej gry AAA. Sytuacja jest interesująca, ponieważ będzie to pierwszy wysokobudżetowy tytuł deweloperów.

Wcześniej Compulsion Games stworzyło Contrast oraz We Happy Few – obie gry były niezłe, jednak nie możemy mówić o oczekiwanych sukcesach. W zasadzie ta druga pozycja była przez niektórych uważana nawet za małą porażkę.

Teraz możemy mieć jednak pewność, że Compulsion Games chce zapewnić wysoką jakość i zespół odpowiednio wykorzystuje budżet otrzymany od Microsoftu – jak wiadomo wszystkie zespoły korporacji z Redmond mogły liczyć na specjalne pieniądze na rozwój.

Tajemnicza produkcja powinna znajdować się przynajmniej rok w produkcja, ale premiera odbędzie się już na Xboksie Scarlett.

Przeczytaj koniecznie na naszym portalu:

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-game-studios-compulsion-games-hires-aaa-talent

Tagi: Compulsion Games Microsoft Xbox xbox scarlett