Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2019 19:41
Netflix spadek
1771V

Netflix zwiększa dług o kolejny 2 mld. Firma chce tworzyć więcej i przejmować kolejne produkcje

Netflix najwidoczniej czuje na karku oddech konkurencji, ponieważ firma postanowiła zwiększyć już ogromny dług o kolejne 2 mld dolarów. Platforma wykorzysta dodatkowe fundusze na powiększenie własnej ramówki.

W przeciągu następnego pół roku na rynku zadebiutuje Disney+, Apple TV+ oraz HBO Max, więc Netflix chce zwiększyć intensywność i zaproponować widzom kolejne własne produkcje. W Firma potwierdziła, że zamierza zwiększyć dług o kolejne 2 mld dolarów, by między innymi przejmować i tworzyć produkcje.

Reed Hastings, Prezes Zarządu Netflix, podkreślił, że jego firma nie zamierza gonić za każdą ofertą, jednak w pewnym momencie niezbędne jest zainwestowanie i pozyskanie ważnych produkcji:

„Nie wstydzimy się podejmować śmiałych decyzji, jeśli uważamy, że wpływ biznesowy również będzie niesamowity. Nie zawieramy każdej transakcji, za którą gonimy i nie gonimy za każdą transakcją na stole.”

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ Netflix ponownie zanotował naprawdę udany kwartał (+5,24 mld dolarów przychodów), ale inwestorzy nie byli zadowoleni z mniejszej niż pierwotnie zakładano liczby nowych subskrybentów.

Mimo to trzeba podkreślić, że Netflix coraz śmielej sięga do kieszeni i firma posiada już ponad 12 mld długu. Z tego powodu tworzenie nowych treści oraz przejmowanie projektów to jedyna forma konkurencji z coraz to silniejszymi rywalami – korporacja raczej nie może pozwolić sobie na obniżenie ceny abonamentu.

Na naszym serwisie polecamy również:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/netflix-raising-2-billion-debt-original-content-push-1249034

Tagi: film filmy Netflix Platforma serial seriale