Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2019 16:47
Call of Duty Modern Warfare Rosja
6569V

PlayStation Russia oddaje pieniądze za Call of Duty: Modern Warfare. Sony blokuje sprzedaż na PS4

Gracze z Rosji staną przed sporym problemem. Sony oficjalnie zablokowało sprzedaż Call of Duty: Modern Warfare i PlayStation Russia oddaje pieniądze za złożone zamówienia przedpremierowe na nową grę Activision.

Informacje o problemach Call of Duty: Modern Warfare na rosyjskim rynku pojawiły się już kilka tygodni temu. Część graczy nie mogło złożyć zamówień przedpremierowych na PlayStation Store, ale dopiero dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie.

Call of Duty Russia wydało oświadczenie, w którym podkreślono – to Sony zablokowało premierę gry na PSN:

„Sercem Modern Warfare jest w pełni fikcyjna historia, starannie opracowana, aby zadowolić wszystkich graczy. SIE postanowiło nie sprzedawać gry w rosyjskim PS Store. Z niecierpliwością czekamy na wydanie gry w wersji cyfrowej na PC i Xbox 25 października.”

Jest to zaskakująca sytuacja, ponieważ gra nie będzie wycofana z całego rynku, a po prostu nie kupimy jej na PlayStation Store. Gracze mogą zdecydować się na wersję przeznaczoną na PC lub Xboksa One.

Aktualnie Sony nie przedstawiło informacji, dlaczego zdecydowano się zablokować premierę gry, ale możemy przypuszczać, że problemem jest kampania – z tego powodu w oświadczeniu pojawia się wzmianka o historii.

Więcej o serii Call of Duty przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Twitter

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward