Iza Łęcka Iza Łęcka 22.10.2019 10:18
Joseph Mawle Władca Pierścieni
2425V

Władca Pierścieni ma swojego antagonistę. Gwiazda Gry o tron w serialu Amazonu

Amazon przeznaczył bajońską sumę na swój serial w świecie „Władcy Pierścieni”, dlatego też angaż do projektu znanych aktorów powinien być oczywisty. Nawet członkowie obsady „Gry o tron” są kuszeni wizją nowego projektu, a na liście płac ma pojawić się Joseph Mawle.

Włodarze Amazonu sięgnęli głęboko do kieszeni decydując się na stworzenie serialu w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Firma przeznaczyła 500 mln dolarów na dwa sezony, gdy filmowa trylogia w swoim czasie kosztowała 281 mln dolarów. Ogromny budżet daje szerokie pole do popisu dla stworzenia efektownej i wciągającej historii.

Redakcja Deadline dotarła do kolejnej informacji dotyczącej „Władcy Pierścieni” – głównym złoczyńcą serialu został Joseph Mawle. Aktor w ostatnich latach pracował przy „Grze o tron” wcielając się w Benjena Starka, młodszego brata Neda Starka.

Nie będzie to pierwsze połączenie „Władcy Pierścieni” z „Grą o tron”, ponieważ Bryan Cogman (producent „Gry o tron”) i Bruce Richmond (producent HBO) również byli zaangażowani w telewizyjną adaptację świata George'a R. R. Martina, a teraz pracują przy nowym projekcie Amazonu.

Deadline podkreśla, że Amazon nie oszczędza w poszukiwaniu talentów. Firma podejmuje się przesłuchań organizując castingi na terenie trzech kontynentów – w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Wielu aktorów ma szansę pracować przy nowym tytule Amazonu przez wiele lat.

Na naszym serwisie polecamy również:

Źródło: https://deadline.com/2019/10/the-lord-of-the-rings-joseph-mawle-cast-star-amazon-series-oren-game-of-thrones-alum-1202765493/

Tagi: Amazon gra o tron serial władca pierścieni