Iza Łęcka Iza Łęcka 21.10.2019 07:30
Joker film
1201V

Joker może zostać najbardziej dochodowym filmem z kategorią R w historii

„Joker” notuje kolejny bardzo udany weekend, który potwierdza nieprawdopodobną dyspozycję historii. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, najnowsza opowieść wyreżyserowana przez Todda Phillipsa może sięgnąć po wielki rekord.

Ostatni weekend to dla "Jokera" kolejny niezwykle dobry czas. Film wygenerował już 737 mln dolarów na całym świecie. Jest to wyśmienity rezultat dla produkcji z kategorią R, a Warner Bros. nie może jeszcze liczyć, że produkcją zainteresuje się młodzież.

Aktualnym rekordzistą „R-ki” jest „Deadpool 2”, który w ostatecznym rozrachunku wygenerował 785 mln dolarów, ale należy pamiętać, że film trafił do kin dwukrotnie. Pierwotnie historia zarobiła 738 mln dolarów, jednak później wytwórnia przygotowała nową wersję („Once Upon a Deadpool”), która była dostępna dla młodszych widzów (PG-13) i zarobiła dodatkowe miliony. Mimo to wynik „Deadpoola 2” jest łączony.

„Joker” nadal cieszy się rewelacyjnym zainteresowaniem. To czwarta największa premiera na rynkach międzynarodowych od DC (490 mln dolarów) – aktualnie tylko „Aquaman” (811,mln dolarów), „Mroczny rycerz powstaje” (636,4 mln dolarów) i „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” (537 mln dolarów), zarobiły więcej. Oczywiście wszystkie wymienione filmy otrzymały ocenę PG-13.

Analitycy, którzy wciąż wychwalają „Jokera”, przewidują, że film powinien osiągnąć 900 mln dolarów na całym świecie – w tej sytuacji rekord „Deadpoola 2” zostanie pobity. Niektórzy przewidują nawet miliard dla kreacji Joaquina Phoenixa, lecz będzie to naprawdę spore wyzwanie.

Na naszym serwisie polecamy również:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/box-office-joker-become-top-grossing-r-rated-pic-all-time-1248949

Tagi: Film Joker wyniki sprzedaży